Anne Sütü Ve Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütü Ve Anne Sütünün Faydaları

anne sütünün faydaları nelerdirBu yazımızda sizlere anne sütü ile ilgili bilgiler vererek, anne sütünün faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan anne sütünün faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de anne sütünün faydaları ile ilgili bilgi edinmek istiyor, anne sütünün faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan anne sütü ile ilgili bilgileri edinmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, gerekli detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Anne sütünün faydaları nelerdir? Anne sütünün alınması sırasında bebek ile annesi arasında kurulan özel iletişim, bebeğin psikolojisinin sağlıklı gelişimine önemli katkıda bulunmaktadır.
Anne sütünün faydaları arasında, bebeğin obeziteden korunmasından da söz etmek gerekmektedir. Gerek bebeklik, gerekse de ilerleyen dönemlerde gözlemlenmesi muhtemel obezite probleminden bebeği, anne sütü korumaktadır.
Anne sütünün faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında, güçlenen bağışıklık sisteminden de söz etmek gerekmektedir. Soğuk algınlığı, kulak iltihabı; ya da mikrobik problemler nedeniyle hastaneye yatma olasılıkları, anne sütü ile beslenen bebeklerde daha az gözlemlenmektedir.
Anne sütünün faydaları arasında yer alan bir diğer detayın da, bebeklerde gözlemlenen pişik oranının daha az oluşu olarak belirtebiliriz.
Anne sütünün faydaları sadece bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu nedenle, bebeklere ilk altı ay mutlaka, sadece anne sütü verilmeli, sonrasında da iki yaşına kadar, anne sütü içmeleri sağlanmalıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.