Anne Sütü İle İnek Sütünün Karşılaştırılması Anne Sütü İle İnek Sütü Arasındaki Farklar

anne sütünün inek sütünden farkıBu yazımızda sizlere, anne sütü ile inek sütünün karşılaştırılması hakkında bilgiler vererek, anne sütünün inek sütünden farkını anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, anne sütü ile inek sütü arasındaki farkları merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden anne sütü ile inek sütünün karşılaştırılması hakkındaki bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Anne sütü ile inek sütünün karşılaştırılması: Anne sütünün içeriğinde, laboratuar ortamında üretilmesi olanaksız olan çok sayıda bileşen bulunmaktadır. Anne sütü ile inek sütünün farklarından söz ederken şunu da belirtmemiz gerekiyor ki, anne sütünün içeriğinin sindirilmesi, bebek için daha kolay olmakla birlikte, inek sütünün içeriğinin sindirilmesi bebek için o kadar kolay olmamaktadır, ve bebeğin sindirim sistemi, doğumun sonrasında da gelişmeye devam ettiği için, anne sütünün inek sütünden farkı bu noktada kendisini açıkça belli etmektedir.
Anne sütü ile inek sütünün farkları arasında yer alan bir diğer detay ise, anne sütünün içeriğinde bulunan Sodyumun, inek sütünden daha az olmasıdır. Gelişen bebeğin, böbrekleri sodrumu süzmek zorunda kalmayacağı için daha az yorulacak demektir.
Anne sütü ile inek sütünün karşılaştırılmasını gerçekleştirirken şunu da belirtmemiz gerekir ki, bir bebek, hem doğduğunda, hem de sonraki dönemlerde, anne sütü içmiş, ya da içiyor ise, daha az gıda alerjisine maruz kalmaktadır.
Anne sütü ile inek sütünün farkları arasında yer alan bir diğer detay ise, anne sütünün bebeğe, inek sütünden daha fazla kalsiyum sağlamasıdır. Bunun yanında demir de bebek tarafından, anne sütü içilerek daha iyi alınmaktadır. Buna bağlı olarak bebeğin hem anemi, hem de kemik gelişiminde yavaşlık gibi problemlerden korunması daha kolay olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası