Boğaz Reflüsü Nedir? Boğaz Reflüsü Nasıl Anlaşılır?

Bu yazımızda sizlere boğaz reflüsü ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Boğaz reflüsü nedir, boğaz reflüsü nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan boğaz reflüsü belirtileri ile ilgili detayları yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Pek çoğumuz için yabancı bir şey olan boğaz reflüsü hakkında bilgi sahibi olmak, ve boğaz reflüsü nedir sorusunun yanıtını almak için, dilerseniz fazla zaman kaybı yaşamayalım:

Boğaz reflüsü nedir? Boğaz reflüsünün tanımını şu şekilde yapabiliriz: Yemek borusu ile boğaz arasında, yemeklerin mideye gitmesinden sonra geri yukarı çıkmasını önleyen bir kapakçık bulunmaktadır. Eğer ki bu kapakçık çalışmazsa, midede bulunan içerik boğaza, ve ses tellerine gelebilmektedir. Ve boğazın; ya da ses tellerinin bu içeriğe karşı hassas olduğunu da belirtmemiz gerekir. Bu nedenledir ki gündeme gelen bu olaya boğaz reflüsü adı verilmektedir. Boğaz reflüsüne tıp dilinde Laringofaringeal Reflü adı verilmektedir.
Boğaz reflüsünün mide ile karıştırılmaması gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Boğaz reflüsü kendisini gündüz saatlerinde, kişi çalışır durumda iken göstermektedir. Dilerseniz, boğaz reflüsü nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan boğaz reflüsü belirtilerine de birlikte göz atalım:
Boğaz reflüsü nasıl anlaşılır? Boğaz reflüsü belirtileri arasında ilk sırada ses problemleri yer almaktadır. Kişilerin sesleri kısıldığında, ya da kabalaştığında boğaz reflüsünden şüphelenmeleri doğru olacaktır. Kulak Burun Boğaz bölümüne, yaşadığı ses problemleri dolayısı ile giden kişilerin hemen hemen yarısında boğaz reflüsünün gözlemlendiğini belirtmemiz gerekmektedir.
Boğaz reflüsü belirtileri arasında geniz akıntısından da söz etmemiz gerekmektedir. Kronik öksürük de boğaz reflüsünün belirtileri arasında yer almaktadır. Boğaz reflüsü nasıl anlaşılır diyen kişilerin, boğazlarında yabancı bir cismin var olup olmadığını hissetmelerinin de önemi bulunmaktadır, böyle birşeyin var olduğu hissediliyor, ve temizleme gereği duyuluyorsa, bu durum da boğaz reflüsünün habercisi niteliğindedir.
Nefes almakta zorluk çeken kişiler, ağızlarında acı bir tat alıyor, bununla birlikte yutma problemi yaşıyorlarsa, bu kişilerin de boğaz reflüsü belirtileri ile karşı karşıya olduklarını belirtmemiz gerekmektedir. Hazımsızlık, ağıza gelen acı su, ağız kokusu, sindirim zorlukları… gibi pek çok unsur da boğaz reflüsü nasıl anlaşılır sorusunun yanıtları arasında yer alan boğaz reflüsü belirtilerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası