Besin Eksikliği Ve Belirtileri B Vitamini Eksikliği Belirtileri

Besin eksikliği, aslında zaman zaman hepimizin karşı karşıyan kaldığı bir durumdur. Besin eksikliği problemi yaşayan kişilerin, bir takım besinleri az tükettiklerini söyleyebiliriz; ve aslında diyetisyenler, besin eksikliğinin farkında olabilmek adına bir takım kan testlerini önermekteler; ama, besin eksikliğinin belirtileri de yok değil. Küçük bazı bilgiler ışığında, besin eksikliğinin farkına varabilirsiniz. Peki hangi vitamin eksikliği; ya da mineral eksikliğinde hangi belirtileri alırız? İşte bu yazımızda sizlere bu konudan bahsedeceğiz…

Folik asit eksikliği: Folik asit eksikliği nasıl anlaşılır? Folik asit eksikliği belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz: Folik asit eksikliği belirtileri arasında ilk sırada benizdeki solukluk göze çarpmaktadır. Deri kuruluğu da folik asit eksikliği belirtileri arasında sayılmaktadır. Folik asit eksikliği nasıl anlaşılır derseniz, folik asit eksikliği belirtilerinden bir diğerinin de üşüme olduğunu söyleyebiliriz… Folik asit eksikliği belirtileri aynı zamanda, demir eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. B12 vitamin eksikliği belirtileri de folik asit eksikliği belirtileri; ve demir eksikliği belirtileri ile aynıdır… Folik asit eksikliği ve demir eksikliği belirtileri arasında yer alan bir diğer etki de, ağız kenarında meydana gelen çatlamalardır. Bu belirtiler aynı zamanda yağ asitleri eksikliği belirtileri arasında da sayılmaktadır. Folik asit eksikliği belirtileri, B vitamini eksikliği belirtileri; ve demir eksikliği belirtileri arasında, dilin ağrıması, ve yumuşak dil sorunundan da söz etmek gerekmektedir.
Magnezyum eksikliği: Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Magnezyum eksikliği belirtileri arasında yer alan etkenleri bilmek için magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır sorusunu sormamız gerekmektedir. Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Magnezyum eksikliği belirtileri: Kaslarda ağrılar magnezyum eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. Kramplar da magnezyum eksikliği belirtileri arasında sayılmaktadır. Potasyum eksikliği de magnezyum eksikliği belirtileri ile aynı etkileri göstermektedir… Magnezyum eksikliği belirtileri arasında adet dönemi öncesinde görülen sancılar; ve kramplar da yer almaktadır. Magnezyum eksikliği belirtileri arasında yer alan bu etkiler aynı zamanda kalsiyum eksikliği belirtileridir.
Çinko eksikliği: Çinko eksikliği belirtileri arasında, tırnaklardaki beyazlıkları saymak gerekmektedir. Çinko eksikliği belirtileri arasında saç dökülmesinden de söz etmek gerekmektedir. Saç dökülmesi aynı zamanda, demir eksikliği belirtileri arasında da sayılmaktadır. Saç dökülmesi biotin eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır. Çinko eksikliği belirtileri arasında egzemadan da söz etmek gerekmektedir. Egzema, yağ asitleri eksikliği belirtileri arasında da yer alır. Çinko eksikliği belirtileri arasında, kadınlarda ve erkeklerde görülen kısırlıktan da söz edilmektedir. Kısırlık aynı zamanda E vitamini eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır. Kısırlık aynı zamanda, E vitamini eksikliği belirtilerindendir.
B vitamini eksikliği: B vitamini eksikliği belirtileri arasında, saçlardaki kepeklenmelerden söz etmek gerekmektedir. B vitamini eksikliği belirtileri arasında yer alan, saçlardaki kepek oluşumu, aynı zamanda, C vitamini eksikliği belirtileri arasındadır. Saç kepeklenmesi Biotin eksikliği belirtileri arasında da sayılırken, Saçlardaki kepeklenme yağ asitlerinin eksikliği belirtileri arasında da sayılabilmektedir… B vitamini eksikliği belirtileri arasında asabiyeten de söz etmek gerekmektedir. B vitamini eksikliği belirtileri arasında depresyon da yer almaktadır. B vitamini eksikliği belirtilerinden bir diğeri ise kalp çarpıntısıdır… B vitamini eksikliği belirtileri arasında, kalça; ve üst kol derisinde meydana gelen kızarıklıktan da söz etmek gerekmektedir. Deri kızarıklığı aynı zamanda E vitamini eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır. B vitamini eksikliği belirtileri arasında, dudak kurumaları, ve dudak çatlamalarından da söz etmek gerekmektedir. Dil çatlamaları, ve dildeki yarıklar da B vitamini eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. B vitamini eksikliği belirtileri arasında, burun kenarında görülen kızarıklıktan ve yağlanmadan da söz etmek gerekir. B vitamini eksikliği belirtileri arasında yer alan bu etkiler aynı zamanda, çinko eksikliği belirtileri, ve yağ asitleri eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır.
A vitamini eksikliği: A vitamini eksikliği belirtileri arasında göz kuruluğundan söz etmek gerekmektedir. Göz kuruluğu aynı zamanda, yağ asitleri eksikliği belirtileri arasında da sayılmaktadır. A vitamini eksikliği belirtileri arasında gözlerdeki kanlanmadan da söz etmek gerekir. Gözlerdeki kanlanma ve duyarlılık B vitamini eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır… A vitamini eksikliği belirtileri arasında, gece körlüğü de yer almaktadır; Gece körlüğü aymı zamanda çinko eksikliği belirtileri arasında da yer almaktadır…
C vitamini eksikliği: C vitamini eksikliği belirtileri arasında diş eti kanamalarından söz etmek gerekmektedir. C vitamini eksikliği belirtileri arasında, dil altındaki damarların genişlemesinden de söz etmek gerekmektedir.
K vitamini eksikliği: K vitamini eksikliği belirtileri arasında, kanın durdurulamamasından söz etmek gerekmektedir.
Demir eksikliği: Demir eksikliği belirtileri arasında baş dönmesi, ve yine demir eksikliği belirtileri arasında yorgunluktan da söz etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası