Basur Evde Nasıl Geçer?

İnsanların hayatını olumsuz yönde etkileyen basur, eğer ileri safhalara ulaşmadı ise basur evde tedavisi mümkün olabilen bir sorundur. İlerleyen bölümlerde sizlere, basur nasıl geçer ve basur evde nasıl geçer sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Ama dilerseniz öncesinde, basur nedir sorusunun cevabına bakalım; çünkü pek çok kişi, bu sorunun aslında bir tür varis olduğunu bilmemektedir.

Basur Nedir?

Basur, anüs ve kalın bağırsağın alt kısmında bulunan toplar damarın genişlemesi ile ortaya çıkan varis olarak tanımlanmaktadır. Basur olan bir kişinin çok rahatsız olduğu ve günlük hayatının aksadığını belirtmemiz gerekmektedir. Eğer çok ilerlememiş ise basur evde tedavisi mümkün olan bir problemdir. Peki ne gibi uygulamalarla basur giderilebilir?

Basur Evde Nasıl Geçer?

■ Özellikle tuvalet ihtiyacınızı karşıladıktan hemen sonra, bir leğen ya da küvetin içersine, dayanabileceğiniz sıcaklıkta su doldurun ve bu suyun içerisine oturun. Suyun içerisine ekleyeceğiniz papatya gibi bazı bitkilerin, rahatlama olanağınızı bir kaç kat daha arttıracağını unutmayın. İltihap, ağrı ve kaşıntı gibi sorunlarınızı, oturma banyosu ile evde rahatlıkla giderebilir, azaltabilirsiniz.

Burun Kanaması Neden Olur?

■ Bir havluyu buz dolabına koyun ve iyice soğumasını bekleyin. Sonra da soğuttuğunuz havlunun üzerine on dakika boyunca oturun. Ardından da basur olan bölgeyi ılık su ile durulayın. Özellikle ağrılarınızı giderdiğini göreceksiniz.

■ Sarımsağı ezin ve sonrasında Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak basurlu olan bölgeye düzenli şekilde uygulayın. Bu uygulamanın olumlu etkilerini kısa zaman içerisinde görmeye başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası