Ayça Kaya’dan Keçiboynuzunun Faydaları Ve Keçiboynuzu Hakkında Bilgiler

Keçiboynuzu, bilmeyen çocuklar için, keçinin boynuzundan başka bir şey değildir; çünkü benim için de öyleydi. Bana çocukken, ”keçiboynuzu yersen kan yapar” derlerdi, ben ise, ”ben onu yemem kanlı kanlı” derdim. Ben çocukken; biraz da bilmiş bir çocukken bunu düşünüyorsam, şimdilerde de çocuklar öyle düşünüyor olabilirler. Fakat, konumuz çocuklar için keçiboynuzunun ne ifade ettiği değil. Ayça Kaya’dan, keçiboynuzu hakkında bilgi alacağız. Keçiboynuzu hakkında bilgi alırken de, keçiboynuzunu tanıyıp; sonrasında da keçiboynuzunun faydalarından bahsedeceğiz…

<

Keçiboynuzu hakkında bilgi: Keçiboynuzu, Akdeniz ikliminin özelliklerini taşıyan bölgelerde yetişen, baklagiller ailesinden bir meyvedir aslında. Tadı çok tatlı; ve keçiboynuzunun faydaları da çok sağlıklıdır. Keçiboynuzu ağacının boyu on metreye kadar ulaşabilmektedir. Bununla birlikte, keçiboynuzunun çok uzun ömürlü olduğunun da bilinmesi gerekmektedir. Keçiboynuzu serttir. Rengi yeşil; ve koyudur. Keçiboynuzunun çiçekleri ise, kırmızı; ve açık yeşil tonlarındadır. Keçiboynuzunun meyveleri ise, başlangıçta yeşil iken; olgunlaşmaya başladıkça kahverengi bir renge dönüşmeye başlar. Keçiboynuzu ağacının Türkiye’de yetiştiği yerler Mersin, Antalya, Muğla; keçiboynuzunun dünyada yetiştiği yerler ise, Kıbrıs, Libya, Kalifornia… Bir keçiboynuzu ağacından 1000 kilo keçiboynuzu alınabilir; ancak keçiboynuzu ağacının 15 sene meyve vermediği de Ayça Kaya’dan alınan bilgiler arasında yer almaktadır.
Ayça Kaya, keçiboynuzunun faydaları hakkında ise şunlardan bahsetmektedir:
Keçiboynuzunun içeriğinde kolesterol bulunmadığını belirten Ayça Kaya, keçiboynuzunun içeriğinde, sütün içeriğinde bulunanın üç katı daha çok kalsiyum olduğunu da belirtmektedir. Bu nedenle, keçiboynuzunun faydaları arasında, kemik erimesine iyi gelmesinden söz edilebilir.
Ayça Kaya’ya göre, keçiboynuzunun faydaları arasında, yiyecekler ile birlikte aldığımız radyasyonun dışarı atılmasından da söz etmek gerekmektedir; kanserden koruyucu etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.
Ayça Kaya, keçiboynuzunun faydaları arasında, nefes darlığı ve astıma karşı, çok hızlı bir etki gösterdiğini de belirtmektedir. Çünkü keçiboynuzunun içeriğinde bulunan; ve keçiboynuzunun faydaları arasında sayılan bu özelliği gerçekleştiren madde, başka hiç bir besinin içeriğinde bulunmamaktadır. Yani keçiboynuzu benzersiz bir yapıya sahiptir.
Ayça Kaya, keçiboynuzunun faydaları arasında, afrodizyak etkisinden de söz etmektedir. Keçiboynuzunun faydaları arasında, cinsel gücü arttırıcı özelliğinden söz etmek mümkün hale gelmektedir.
Keçiboynuzunun faydaları arasında, balgam söktürücü özelliğinden de söz eden Ayça Kaya, keçiboynuzunu düzenli kullanan kişilerin, en fazla iki gün sonra, bu etkiden faydalanacaklarını belirtmektedir.
Keçiboynuzunun faydaları arasında, akciğer kanserinden koruması sayılabilirken; keçiboynuzunun faydalarından bir başkası ise, az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, kişilerin kalsiyum ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmesi sebebiyle osteoporoz hastalığına karşı iyi gelmesidir.
Ayça Kaya, keçiboynuzunun faydalarından bahsettikten sonra ise şu önerilerde bulunuyor: beyaz şeker kullanılmaya başlanmadan önce, şeker kullanımının gerekli olduğu yerlerde, keçiboynuzu tozu kullanımı gerçekleştiriliyordu. Keklere, çaylara; ya da şeker gerektiren her yiyeceğe, şeker yerine keçiboynuzu tozu eklenebilir.
Keçiboynuzu pekmezi, sabah aç karna; ve akşamları yatmadan önce, başlangıçtaki üç gün iki yemek kaşığı; sonraki günlerde de bir yemek kaşığı tüketilirse, sağlıkta meydana gelen olumlu değişim çok kısa zamanda göze çarpacaktır…

Latest Comments
  1. nilüfer

    merhabalar ayça hanım kendimi bildim bileli saçlarım hep kısa ve çok zor uzuyor 🙁 bunun için keçiboynuzu özü önerdiler aceba güvene bilirmiyim yada başka bitkisel bir yönetimi varmıdır. tşk ederim

  2. ali

    boyumu nasıl uaztacam yaşım 11 yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası