Topuk Çatlaklarına Evde Çözüm

Topuk Çatlaklarına Evde Çözüm

Özellikle kadınların canını sıkan topuk çatlakları, yaz aylarında, çorapların çıkıp, pantolonların kısalması ve ayakkabıların açılması ile daha çok üzerine düşülen bir problem halini almış ve topuk çatlakları evde bakım yöntemi ile nasıl geçer sorusunun yanıtları önem kazanmaya başlamıştır. Biz de bu nedenle, topuk çatlaklarına evde çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Topuk Çatlaklarına Evde Çözüm

■ Gül suyu kullanarak, hem topuk çatlakları evde bakım ile gidermiş; hem de ayaklar mis gibi kokmuş halde, sabahları uyanabilir ve istediğiniz ayakkabıyı rahatça giyip evinizden çıkabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, istediğiniz miktarlardaki gül suyu ile ayak nemlendiricisini karıştırmak, sonrasında da elde ettiğiniz karışımı ayaklarınıza, özellikle de topuk çatlaklarının olduğu bölgelere bolca uygulamaktır. Bu işlemin ardından ayağınıza bir penye çorap giyip uyuyabilirsiniz. Sabah uyandığınızda farkı görürsünüz.

Topuk Çatlağına Ne İyi Gelir?

■ Kakao yağı ile acı badem yağını da istediğiniz miktarlarda karıştırabilir ve topuk çatlaklarına hazırlamış olduğunuz bu karışımı uygulayabilirsiniz. Bu şekilde sadece yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından bölgeyi temizleyebilirsiniz. Topuk çatlaklarından kurtulana kadar bu işlemi her gün uygulamanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

■ Her gün, bir kova sıcak suyun içerisine bir çay bardağı elma sirkesi karıştırın. Sonra bu karışımın içerisine ayaklarınızı koyup, en az yirmi dakika bekleyin. Ölü deriyi yok eden elma sirkesinin, bakterileri öldürme olanağı da bulunmaktadır. Ve bu sayede topuk çatlaklarına evde çözüm üretmiş olursunuz.

Topuk Çatlağı Nasıl İyileşir?

■ Bir diğer kullanabileceğiniz şey de zeytinyağıdır. Her gün, topuk çatlaklarına istediğiniz miktarda zeytinyağı sürüp, sonrasında bölgeyi streç film ile sarın. Bu sayede de sorununuzdan kurtulabileceğinizi göreceksiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.