Nasır Nasıl Geçer?

Nasır Nasıl Geçer?

Nasırlar, pek çoğumuzun ayağını rahatsız eden, günlük hayattan bizi alıkoyan problemlerdir. Aslında nasır oluşumuna da bizim bilinçsiz, ve dikkatsiz tavırlarımız neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere, nasıra karşı alabileceğiniz önlemlerden, nasır nasıl geçer, ve nasır nasıl tedavi edilir sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Bu unsurlara dikkat etmeniz halinde, nasır oluşumunu önceden önleyebilirsiniz de…

Nasır Nasıl Tedavi Edilir?
Nasır Nasıl Geçer?

• Nasırı ayağınızdan çıkartmak için, onu yumuşatmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bunu yapabilmek için, ayaklarınızı düzenli olarak ıslatmanız önerilmektedir. Bunu, bir leğenin içerisine ılık sabunlu su doldurarak gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. Ardından, kuru, ve ölü deri yumuşayacağı için, nasırı daha kolay söküp atabilirsiniz.

• Ayaklarınızı biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi ıslatıp yumuşatmanızın sonrasında yapmanız gereken işlem, nasırı, ayak törpüsü, ya da ponza taşı ile kaldırmak olmalıdır. Sonraki yapmanız gereken şey ise, ayaklarınızı nemlendirmektir. Bu sayede nemi kilitlemiş, yeni nasır oluşumunu önlemiş olursunuz.

• Biliyoruz ki ayağınızda nasır varsa, ayakkabı giyip yolda yürümekte zorlanırsınız. Bunun için, bu amaca yönelik ayak pedleri satılmaktadır. Bu pedlerin boyut, ve şekilleri birbirinden farklıdır. Yapmanız gereken, sizin için en uygun olanı tercih etmektir. Ancak ilaçlı olanlarını kullanmamanız gerektiğini de belirtelim.

• Nasır oluşumu gerçekleşti ise, vermiş olduğumuz önlemler işinize yaramıyor, ve nasırın şişip, ağrıdığından şikayet ediyorsanız, o halde, herhangi bir uygulama gerçekleştirmeden önce bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Aksi halde nasırın enfeksiyon kapması söz konusu olur; ve başınıza nasırdan daha büyük işler açılabilir.

• İçeriğinde Salisilik Asit bulunan çözeltilerin olduğu nasır pedlerini, nasırınızın üzerine direkt olarak uygulayıp, belirli bir süre kalmasını sağlayabilir, ve sonrasında ayağınızdan çıkarttığınızda nasırınızın çıkması, ya da yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Salisilik Asit jelleri de, büyük nasırların çıkartılmasında etkili olmaktadır.

• Nasır oluşumunu önlemek için ayak şeklinize uygun ayakkabı giymek, hatta gerekiyorsa ayakkabıyı ayağınıza göre yaptırmak da etkili bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.