Nasır Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır, özellikle ayak bölgesinde meydana gelen, sert tabaka olarak bilinmektedir ve giderilmesi de oldukça zordur. Aslında, nasır nasıl geçer, nasır evde nasıl geçer ve nasır evde nasıl tedavi edilir sorularının doğal ve etkili olduğu belirtilen pek çok yöntemi vardır; ancak bu yöntemlerden hiç birinin size istediğiniz sonucu vermediğini düşünüyorsanız, sizi nasırdan bir gün içerisinde kurtaracak yöntemlerini, ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Nasır Evde Nasıl Tedavi Edilir?
Nasır Evde Nasıl Geçer?
Nasır Nasıl Geçer?

■ Bir kaç tane Aspirin ezip, üzerine bir kaç damla su ekleyin ve karışımın koyu macun kıvamını almasını sağlayın. Sonrasında bu macunu, gece yatmadan önce nasırın üzerine yerleştirip, bir bandaj yardımı ile de sarıp sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Nasır tamamen geçene kadar bu işlemi her gün gerçekleştirebilirsiniz.

■ Nasır bazen, ayak parmakları arasının nemli olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Bu durumun giderilmesi ve bu nedenle oluşan nasırın yok edilebilmesi adına, parmak aralarınıza ve ayaklarınızın üzerine mısır nişastası serpmeniz önerilmektedir. Mısır nişastası nemi alma özelliğine sahiptir.

■ Ananasın da nasırdan kurtulmak için önemli bir meyve olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bunun için uygulanması gereken işlem de oldukça basittir. Sadece bir küçük parça ananası alın ve nasırınızın üzerine koyarak, sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Nasır ağrısının da giderilmesi için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

■ Olgunlaşmamış yeşil inciri kopartmanızın sonrasında suyunu sıkın ve nasırlı bölgeye, günde üç kere uygulayın. Bu işlem hem nasırın kolay geçmesini sağlar; hem de tekrarlamasını önlemek adına etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.