Nasır Evde Nasıl Geçer?

Kış geldi. Artık cildimiz kuruyacak, ve sertleşecek… Bu durum basınç uygulanan bölgelerde nasır oluşumuna neden olacak. Yazımız içerisinde sizlere nasır evde nasıl geçer sorusunun yanıtlarından söz ederek, nasıra iyi gelen bitkiler, ve nasıra iyi gelen şeylerden söz edeceğiz. Biliyoruz ki pek çok kişi ayakkabı giymekte zorlanıyor, nasırın üzerine ağır bir şey geldiğinde acıdan uğunuyor… İşte bu nedenle, diyabet hastası iseniz, ve nasır sorununuz varsa önce doktora başvurmalısınız, ama diyabet hastası değilseniz, gelin nasır evde nasıl geçer, hemen gözden geçirmeye başlayalım…

Nasır Evde Nasıl Geçer?

• İlk olarak, bir kovanın içerisine sıcak sabunlu su hazırlayın. Sonra bu suyun içerisine bir fincan elma sirkesi ilave edin. Ardından ayaklarınızı 15 dakika boyunca bu suyun içerisinde bekletin. Ve sonra kurulayıp, hafifçe ponza taşı kullanarak ayaklarınızda bulunan nasırları ovun. Nasıra iyi gelen şeyler arasında yer alan bu uygulamayı düzenli olarak bir hafta ya da 10 gün yaptığınızda göreceksiniz ki nasır nedeni ile sertleşen deri kuruyacak; ve zamanla soyulmaya başlayacaktır.

• Nasıra iyi gelen şeylerden bir diğeri de, nasırlı bölgeyi A vitamini, ya da E vitamini yağı ile ovmaktır. Bu işlemin sonrasında da ayaklarınıza çorap giymeniz gerekmektedir. Eğer bu uygulamayı her gece yaparsanız, bir kaç gün sonrasında nasırların kuruduğunu görebilirsiniz.

• Nasıra iyi gelen bitkilerden bir tanesi de soğandır. İlk olarak soğanı elma sirkesinin içerisine batırmalı; sonrasında da nasırın üzerine yerleştirerek bölgeyi sararak soğanın yerinden oynamasını önlemelisiniz. Sabaha kadar bu şekilde beklerseniz nasır yumuşar. Bir kaç gece üst üste uygulama yaptığınızda da nasırınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

• Bir pamuğu beyaz sirke ile ıslatır; sonrasında da nasırın üzerine sürerseniz, nasırın yumuşayacağını görebilirsiniz.

• Limon suyunun asitli etkisi dolayısı ile de nasır sorunu çözülmektedir. Bunun için, bir dilim kesilmiş limonu nasırın üzerine koyup bölgede sabitlemek adına sarabilir, ve sabaha kadar bu şekilde bekleyebilirsiniz; ya da nasırın olduğu bölgeye limon suyu uygulayarak çorap giyebilirsiniz. Bir kaç gece üst üste yapacağınız bu uygulama sayesinde, nasırın ortadan kalkması, ve bir daha oluşmaması söz konusu olacaktır:

• Nasıra iyi gelen şeylerden birisi de ıslatılmış ekmektir. Islattığınız ekmeği nasırın olduğu bölgeye uygular, ve yerinden oynamaması için de sararsanız, sonrasında sabah uyanınca, nasırın azaldığını görebilirsiniz.

• Eğer şeker hastası değilseniz; ya da aspirine alerjiniz yok ise, nasıra iyi gelen şeyler arasında yer alan şu uygulamayı da gerçekleştirebilirsiniz: Beş tane aspirini ezerek elma sirkesi ile karıştırın. Sonrasında hamur kıvamına gelen bu karışımı nasırın üzerine uygulayıp, bölgeyi sarın. Nasırın yumuşamasından sonra ise söz konusu alanı ponza taşı ile ovun. Etkili sonuç alacağınız yöntemler arasında yer almaktadır.

• Bir miktar karbonatı su ile karıştırın, ve macun kıvamına getirin. Sonrasında bu macunu nasırın olduğu bölgeye uygulayın, ve masaj yaparak on dakika beklemesini sağlayın. Ardından bölgeyi yıkayabilirsiniz.

• Karbonatın içerisine iki yemek kaşığı zeytinyağı, ve bir miktar limon suyu ilave ederek elde ettiğiniz katı kıvamlı macunu nasırın olduğu bölgeye uygulayın. Sonrasında da bir bez kullanarak sarıp, akmasını engelleyin.

• Nasır evde nasıl geçer diyenlerin, nasırlı bölgenin nemini de almaları gerekmektedir. Bu nedenle sorunlu bölgeye mısır nişastası serpilmesi önerilir. Teri emen mısır nişastası, bölgenin kuru kalmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası