Nasır Bandı Nasıl Uygulanır?

Nasır Bandı Nasıl Uygulanır?

Genellikle el ve ayaklarda, sürtünme kaynaklı oluşan rahatsız edici sertleşme ve kalınlaşmaya genel olarak nasır adı verilmektedir. Ayaklarda oluşması halinde ayakkabı giymeyi zorlaştıran, elde oluşması durumunda ise iş yapmayı engelleyen nasır, aslında günlük yaşam kalitesini düşürmektedir. Bu nedenle insanlar, bir medikal ürün olan nasır bandı kullanımını gerçekleştirir. Peki siz nasır bandı hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz? Nasır bandı nasıl uygulanır? Bazen geçici, bazen kalıcı etkileri bulunan nasır bandı genellikle rahatlatıcı etki göstermektedir. Peki nedir nasır bandı?

Nasır Bandı Nedir?

Görünümü her ne kadar yara bandına benzese de, özel bir yapısı bulunan nasır bandının, nasır bulunan bölgeye uygulanması halinde, bölgeyi yumuşatması durumu söz konusudur. Söz konusu bu yumuşatıcı etki dolayısı ile nasır, bandın uygulanmasından bir kaç saat ile bir kaç gün arasında geçen zaman diliminde, soyulma etkisi göstermektedir.

Nasır Bandı Nasıl Uygulanır?

Nasırdan kurtulmanın en kolay ve etkili yolları arasında yer alan nasır bandı, içeriğinde bir asitli madde bulundurmaktadır. Söz konusu bu madde hem nasırı yumuşatarak soyulmasına yardımcı olur; hem de bölgenin mikrop kapmasını önler.

Nasır Evde Nasıl Geçer?

Piyasada satılmakta olan çok sayıda nasır bandı bulunmaktadır. Bu alternatifler arasından doğru seçim yapabilmek adına, bir uzmana danışmanız en mantıklısıdır.

■ Nasır bandı kullanımına, çeşitli büyüklüklerdeki nasır bantları arasından, nasırınızın boyuna uygun olanı seçmekle başlamalısınız.
■ İlaçlı kısmı, yapışkan yüzeyden ayırın.
■ Renkli olan kısmın, direkt olarak nasırın üzerine gelmesine dikkat edin.
■ Şimdi sıra, nasır bandını yapıştırmaya geldi. Ancak bu sırada, nasır bandının, sağlıklı deri ile temas etmemesine özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde, problemin olmadığı, sağlıklı derinin de erimesine neden olacaktır.
■ Yapıştırma işleminin sonrasında da, yerinden oynamamasına dikkat edin. Bunu sağlamak için, nasır bandını, deriye yara bandı ile sabitleyebilirsiniz.
■ Nasır bandının deride kalma süresi üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, 2 – 3 gün kalabilecek ürünün, deride ne kadar bırakılması gerektiğini, satın alırken eczacıya danışabilirsiniz.
■ Bandı çıkartmanızın sonrasında, deri üzerinde nasırın hala geçmediğini görürseniz, aynı işlemi bir kere daha tekrarlamalısınız.
■ Bandı deriden çıkartmak için cerrahi pens kullanabilir; ya da elinizden yardım alabilirsiniz. Sonrasında ise bölgeyi tentürdiyot ile temizlemeniz önerilmektedir.
■ Bandı çıkardığınızda bölgede renk değişikliği görürseniz endişe etmeyin; geçicidir.

Nasır Nasıl Geçer?

Bebeklerde, diyabet hastalarında ve doktorların uygun görmediği kişilerde nasır bandı kullanımı gerçekleştirilmemelidir. Bunun dışında herkes kullanım için uygundur.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.