Evde Pudra Nasıl Yapılır? Bitkisel Pudra Yapımı Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, pudra nasıl yapılır; ve evde pudra nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir bitkisel pudra yapımını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, pudra nasıl yapılır, ya da evde pudra nasıl yapılır diyorsanız, ve bitkisel pudra yapımı ile ilgili bilgi sahibi olmayı hedefliyorsanız, yazımız içerisinde sizlere bitkisel pudra yapımı ile ilgili bilgileri aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

Pudra nasıl yapılır diyenler için, bitkisel pudra yapımında gerekli malzemelerin listesini şu şekilde aktarabiliriz:
Sekiz damla nane esansı yağı
İki bardak mısır nişastası
Bir bardak beyaz kil
Yarım bardak kuru yaban kerevizi
Yarım bardak mürver çiçeği
Evde pudra nasıl yapılır diyenlerin bu malzemeleri kullanarak bitkisel pudra yapımını nasıl gerçekleştirdiklerine bakacak olursak: İlk önce, mürver çiçeği, ve yaban kerevizinin toz haline getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise büyük bir kap alınarak içerisine, mürver çiçeği, yaban kerevizi, beyaz kil; ve mısır nişastası konulur, tüm bu malzemelerin çok iyi bir şekilde birbirine karıştırılması gerekmektedir. Son olarak karışımın içerisine nane esans yağı ilave edilir, ve tüm malzemeler bir kere daha çırpıldıktan sonra üzerine havlu örtülmek sureti ile, bu şekilde bir gece beklemesi sağlanır. Daha sonra yeniden iyice karıştırılan bitkisel pudra yapımı artık tamamlanmıştır. Küçük pudra şişelerinin içerisine konulmak sureti ile saklanabilir hale gelir.
Bitkisel pudra yapımının sonrasında bitkisel pudranın kullanımına sıra gelmiştir, ve bunun için yapılması gereken tek şey, ayakkabının giyilmesinden önce, hazırlanan pudranın, ayakkabının içine serpilmesinden ibarettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası