Kadir Gecesi Okunan Dua Kadir Suresi Ve Kadir Suresi Anlamı

Kadir Gecesi Okunan Dua Kadir Suresi Ve Kadir Suresi Anlamı

Bu yazımızda sizlere, Kadir Gecesi okunan dua; ve Kadir Gecesinde okunacak dualar arasında yer alan Kadir Suresi’nden söz edeceğiz. Kadir Gecesi okunan dua, ve Kadir Gecesi okunacak olan dualar arasında yer alan Kadir Suresi’ni, Kadir Gecesi’nde br sefer okursanız, başka zamanda Kur’an-i Kerim’i hatmekmekten daha fazla sevap kazanacağınız belirtilmektedir. Bu nedenle Kadir Suresi’nin önemi çok büyüktür. Bundan dolayı sizlerle bu yazımızda, Kadir Gecesi okunan dua, Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer alan Kadir Suresi’ni paylaşacak, ve sonrasında da Kadir Suresi anlamını vereceğiz…

Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer alan, ve Kadir Gecesi okunan dua:
Kadir Suresi:
İnnâ enzelnâhü fî leyletil kadr. Ve mâ edrâke mâ leyletül kadr. Leyletül kadri hayrum min elfi şehr. Tenezzelül melâiketü ver rûhu fîhâ bi izni rabbihim min külli emr. Selâmün hiye hattâ matleıl fecr.
Kadir Gecesi okunan dua; ve Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer alan Kadir Suresi’ni bu şekilde paylaştıktan sonra, Kadir Suresi anlamını da sizlere aktaralım:
Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer alan Kadir Gecesi okunan dua:
Kadir Suresi Anlamı:
Yüce Allah’ımız Kur’an-i Kerim’de buyurmaktadır ki: ”Kur’an-i Kerim Kadir Gecesi indirilmiştir. Kadir Gecesi nedir siz nereden bileceksiniz? Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki bin aydan daha hayırlıdır. Cebrail, ve diğer melekler, Kadir Gecesi, bizim iznimizle gökten iner, her işi yaparlar. Kadir Gecesi selameti, o gece tanyeri ağarıncaya kadar devam etmektedir…”

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.