Bakara Suresi Ve Bakara Suresi Türkçe Açıklaması

Bakara Suresi Ve Bakara Suresi Türkçe Açıklaması

Bakara Suresi Türkçe Açıklaması için MaviBoncugum.Com olarak sizlere bilgiler vermeye devam ederken, bu yazımızda da Bakara Suresi açıklaması olarak belirtilen 35. ayet itibariyle Bakara Suresi’ni sizlere anlatacağız. Bakara Suresi Türkçe açıklaması için, 35. ayet öncesindeki bilgilere ulaşmak adına, sitemizde bulunan önceki sayfalardan destek alabileceğinizi belirtmek isteriz. İşte Bakara Suresi açıklaması:

Bakara Suresi açıklamasının 35. ayetinde, Adem’e söylenilen bir sözden bahsedilmektedir: Adem ve eşinin cennette oturmalarına izin verilmiş, fakat bir ağaç gösterilerek o ağaca yaklaşmamaları tembih edilmiştir. Ağaca yaklaşmaları durumunda zalim ilan edilecekleri belirtilmiştir. Fakat Adem ve eşi, şeytan’a uymaları gerekçesiyle cennetten çıkartılmışlardır. Bunun üzerine, Adem ve eşine şu söylenmiştir: gittikleri yere birbirlerine düşman olarak gideceklerdir. Bu düşmanlık süresince, hem Adem, hem de eşi için bir zaman sonra bir karar verilecek; bu karara göre de yerleri belirlenecektir. Bunun sonrasında, Adem Allah’a tövbe etmiştir. Allah da onun tövbesini kabul etmiştir. Bakara Suresi Türkçe açıklamasında, 37. ayette, Allah’ın, edilen tövbeyi kabul ettiğinden, ve esirgeyen olduğundan söz edilmektedir.
Bakara Suresi açıklamasında, cennette kimsenin bırakılmadığından söz edilmektedir. ve şu söylenmektedir: Allah tarafından gönderilen bir hediye olduğunda, herkes o hediyenin izinden gitmelidir. Bu hediyenin izinden gidenler mahzun olmayacaklardır. Onların hiç bir şeyden korkmalarına da gerek bulunmamaktadır. Ancak inkar edenler, Allah’tan gelen ayetleri yalanlayanlar, cehenneme gideceklerdir, ve cehennemde ebedi olarak kalacaklardır.
Bakara Suresi Türkçe açıklamasının 40. ayetinde İsrailoğulları’na seslenilmektedir: İsrailoğulları’na bir nimet gönderildiğinden bahsedilmektedir. İsrailoğulları Allah’a verdikleri sözü tutmalıdırlar ki Allah da İsrailoğulları’na verdiği sözü tutsun; ve Allah’tan korkmaları gerektiği belirtilmektedir. Kur’an-i Kerim’i, Tevrat’ı onaylar nitelikte indirildiği belirtilirken, Kur’an-i Kerim’deki ayetlere inanılması gerektiği de belirtilmektedir. Kur’ân-i Kerim’i inkar eden ilk insanlardan olunmamasının gerekliliğinden bahsedilirken, Kur’an-i Kerim içerisinde yer alan ayetlerin de bir kaç paraya satılmamasını belirterek, bir tek Allah’tan korkulması gerektiği belirtilmektedir.
Bakara Suresi’nde belirtilenlerden bir diğeri de, batıl olanların hak ile karıştırılmamasıdır. Batıl olanların hak yerine geçirilerek, hakkın gizlenmesinin engellenmesi istenmektedir. Zekat verilmesini, ve namazın doğru kılınmasını belirten Bakara Suresi Türkçe açıklamasında ayrıca, rüku edenlerle birlikte rüku edilmesinin de belirtildiğini aktarmamız gerekmektedir. Başka insanların iyi olmasını isteyen herkesin kendisinin de iyi olması gerektiğini belirten Bakara Suresi, Tevrat’ın okunmasına rağmen, insanların hala akıllarını başlarına almadıklarından da söz etmektedir.
Bakara Suresi Türkçe açıklamasında, Allah’tan yardım isteyenlerin, namaz ile; ve sabrederek yardım istemesini önermektedir. Bunu, sadece Allah’a inananların yapabileceği de Bakara Suresi’nde belirtilen bir başka husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Allah’a inananlar bilirler ki, Allah’a kavuşacak, ve ona döneceklerdir. Bakara Suresi açıklaması 47. ayetinde yine İsrailoğulları’na seslenilerek, kendilerine verilen nimet hatırlatılmıştır, diğer alemlerden üstün kılındıklarını da hatırlamaları istenmektedir. Bakara Suresi açıklamasında belirtilen bir diğer şey de kimseden fidye alınmayacağıdır. Fidye alanlara herhangi bir yardım yapılmamaktadır. Kimseden şefaat dilenemeyeceği de hatırlanmalı, ve kimsenin, bir başka kimse adına ödeme yapamayacağı da unutulmamalıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.