Ramazanda Susuzluğu Gidermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, ramazanda susuzluğu gidermek için, ramazanda susuzluğu gidermenin yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de ramazanda susuzluk nasıl giderilir sorusunun yanıtları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden, ramazanda susuzluk nasıl giderilir; ve ramazanda susuzluğu gidermenin yolları nelerdir şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, ramazanda susuzluğu gidermek için bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmaya başlayalım…

Ramazanda susuzluk nasıl giderilir diyen kişilerin, her şeyin öncesinde bilmeleri gereken şey, iftar ile sahur arasındaki zaman diliminin dengeli bir şekilde kullanılmasının gerekliliğidir. Bunun için, günlük 2.5 litre, yani en az on bardak içmeniz gereken suyu şu şekilde değerlendirmelisiniz: iftarın 20:30’da, sahurun ise 04:00’da olduğunu var sayarak ortalama bir değer belirtelim… Verdiğimiz saat örneklerinde, arada 7.5 saatlik bir zaman dilimi bulunmaktadır. Her saat ortalama 1.5 bardak su içerek, günlük gereksinimimiz olan suyun alımını bu şekilde sağlayabiliriz. İftarda 10 bardak; ya da iftarda 5, sahurda 5 bardak su içmek, ramazanda susuzluğu gidermek için tercih etmemeniz gereken bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ramazanda susuzluğu gidermenin yolları arasında, su yerine tüketmeniz önerilen alternatif sıvılar, maden suyu, taze sıkılmış meyve suyu, ve bitki çaylarıdır. Gazlı, ya da şekerli içecekler, ramazanda susuzluğu gidermek için tüketilmesi önerilen sıvılar arasında yer almamaktadır. Tamazanda susuzluğu gidermek için aynı zamanda, kızartma, ve tuzlu yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini, bu yiyeceklerin yerine sebze, ve meyvelerden faydalanılmasının önemini de belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Ramazanda susuzluğu gidermenin yolları arasında, açık renkli, ve hafif giysiler giymek, serin, ve nemli ortamlarda bulunmak, ve, fiziksel aktivitelerden de olabildiğince uzak durmanın yer aldığını belirtmeyi unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası