Ramazanda Ne Yemeliyiz? Yazın Ramazanda Ne Yemeli?

ramazanda ne yemeliyizBu yazımızda sizlere, yazın ramazanda ne yemeli, ramazanda ne yemeli, ramazanda ne yemeliyiz… gibi soruların farklı yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sıcak yaz günlerine denk gelen 2013 senesi ramazan ayı için pek çok kişinin aklını kurcalayan ramazanda ne yemeliyiz, yazın ramazanda ne yemeli sorusunun yanıtlarını almak adına, dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeyelim:

Ramazanda ne yemeli? Her şeyden önce, olabildiğince beyaz undan uzak durulması gerektiği unutulmamalıdır. Bunun nedeni, kişiye çabuk doyduğunu hissettirmesi, ancak sonrasında da kişiyi çok çabuk acıktırmasıdır. Ramazanda ne yemeli diyenler, ve ramazan pidesini seven kişiler için bu durumun kötü bir haber olduğunu biliyoruz, ancak ramazanda ne yemeliyiz diyenlerin pide ekmekten uzak durmaları gerektiğini belirtmeyi unutmamalıyız.
Yazın ramazanda ne yemeli diyen kişilerin tatlı seçimi yaparken mutlaka sütlü tatlıları tercih etmeleri gerektiğini belirtmeliyiz. Baklava, ya da künefe gibi tatlılar kişilere fazla kalori verirken, daha sonra da su ihtiyacı hissetmelerine neden olacaktır, bunun yanında güllaç, ya da dondurma gibi tatlılar, hem kişilerin içlerini serinletecek, hem de hafif tatlılar olması nedeniyle beğeni toplayacaktır.
Yazın ramazanda ne yemeliyiz diyen kadınların 12, erkeklerin ise günde 14 bardak su içmeleri gerektiğini belirtmeliyiz. Bunun yanında, soda, çorba, meyve, ayran, komposto gibi yiyecekler de yazın ramazanda ne yemeliyiz diyenler için ideal besinler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ramazanda ne yemeliyiz diyen kişilerin oruçlarını bir adet zeytin, ya da hurma ile açmaları önerisinde bulunulurken, bunun yanında çorba, sebze yemeği, ızgara et yemeği, yoğurt; ya da salata tüketiminin, ideal bir iftar sofrasında mutlaka bulunması gerektiğini belirtmeyi de unutmamalıyız.
Ramazanda ne yemeli diyen kişiler için vereceğimiz bir diğer bilgi ise sahur ile ilgili: Yulaf ezmesi ya da müsli, bazen, süt ya da yoğurt ile birlikte hazırlanarak tüketilebilir. Bunun yanında, bir adet mevsim meyvesi, kuruyemiş… gibi besinlerin de tüketilmesinin önemli olduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Ramazanda ne yemeliyiz diyen kişilerin yemeleri önerilen sahurluk bir diğer menü ise, süt, peynir, yumurta… gibi besinler şeklinde sıralanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası