Ramazanda Kefirin Faydaları

Bir kaç gün önce sizlere, evde kefir nasıl yapılır sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde anlatmıştık. Yine kısa zaman önce, ramazanda kabızlık nasıl önlenir sorunuzun da yanıtlarını vermeye çalıştık. Bu yazımızda ise, ramazanda kefirin faydalarından söz edeceğiz. Kalsiyum, ve protein deposu olan probiyotik farklı lezzet kefir, her zaman olduğu gibi ramazanda da çok faydalı. Peki ramazanda kefirin faydaları neler?

Ramazanda Kefirin Faydaları

• Sahırda içilen kefir, protein içeriği dolayısı ile tok tutma özelliğine sahip
• İftarda içilen kefirin, yiyeceklerin hazmını kolaylaştırma etkisi mevcut
• Ramazanda beslenme düzensizliği dolayısı ile gündeme gelen kabızlık, ve ishal gibi istenmeyen bağırsak çalışmaları kefir içilerek düzenlenebiliyor.
• Dengesiz beslenme dolayısı ile zayıflaması muhtemel olan bağışıklık sistemi, kefir sayesinde güçleniyor.

Ramazanda Kefir Ne Zaman İçilir?

Ramazanda kefirin faydaları arasında yer aldığını belirttiğimiz tok tutma etkisinden yararlanmak için sahurda bir bardak kefir tüketebilirsiniz. İftarda, hazmın kolaylaşması için yine kefir tüketebilirsiniz. Eğer tokluk, ya da hazım konusunda bir problem yaşamıyorsanız, kefiri istediğiniz herhangi bir zamanda da tüketebilirsiniz. Fazlasının bir zararı bulunmayan kefiri günde en az bir bardak tüketmeniz önerilmektedir.

Ramazanda Kefir Nasıl İçilir?

Her şeyin öncesinde, evde kefir tarifi uygulamalısınız, bu sayede daha etkin sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak, ilk başlarda kefirin tadını beğenmeyebilirsiniz. Pes etmeden bir kaç gün tükettiğinizde alışacağınız kefire, farklı lezzetler eklemek isterseniz, biraz sulandırıp, içerisine nane ekleyerek içebilirsiniz. Bir kaç damla kekik suyu ekleyerek tüketebilirsiniz. İçerisine salatalık, nane gibi sebzeleri ekleyip cacık şeklinde yiyebilirsiniz… Ama aslolanın kefiri sade içmek olduğunu unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası