Oruç Tutarken Çok Halsizim Diyenler İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, oruç tutarken çok halsizim diyenler için, oruç tutarken halsizliği önlemek için bilgiler, ve ramazanda halsizliğe ne iyi gelir şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de oruç tutarken çok halsizim diyorsanız, oruç tutarken halsizliği önlemek için neler yapabileceğinizi merak ediyor, ya da ramazanda halsizliğe ne iyi gelir diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Oruç tutarken çok halsizim diyen kişilerin, bu sorunlarını giderebilmeleri adına yapmaları gereken şey, yeterli, ve dengeli beslenmektir. Bunun için yapılması gerekenin ne olduğuna bakmak istediğimizde ise, gün içerisinde, her besin grubundan mutlaka tüketilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak bu şekilde, vitamin, mineral, yağ, karbonhidrat, ve protein grubundan besinler, vücut için gerekli duyulduğu miktarda alınabilmektedir.
Oruç tutarken halsizliği önlemek için, ramazanda halsizliğe ne iyi gelir diyenlerin, gün içerisinde özellikle B vitamini; ve C vitaminini yeteri kadar almaları gerekmektedir. Bunun için, turunçgiller, et, ve et ürünleri, süt, ve süt ürünleri, meyveler, kurubaklagiller, ve yeşil yapraklı sebzelerin tüketilmesi çok önemlidir. Çinko, selenyum, potasyum, magnezyum, demir, folik asit gibi mineraller de bu tüketilmesi gereken öneriler içerisinde yer almakla birlikte, yorgunluğu azaltıcı etkileri yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası