İftar Nasıl Yapılmalı? İftarda Neler Yenmeli?

Bu yazımızda sizlere, iftarda neler yenmeli; ve iftarda neler yemeliyiz sorularının yanıtları ile birlikte, iftar nasıl yapılmalı sorusunun yanıtlarından da söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iftarda neler yemeliyiz, ya da iftarda neler yenmeli, ya da iftar nasıl yapılmalı diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

İftarda neler yemeliyiz, iftarda neler yenmeli? Her şeyin öncesinde, iftarda tüketilmesi gereken besinlerin hafif olması gerektiği unutulmamalı. İftarda neler yemeliyiz, ya da iftarda neler yenmeli diyenler, sebze, ve meyvelerden özellikle destek almalı, ve olabildiğince bol salata tüketimi gerçekleştirmeli. İftardan sonra tatlı tüketimi gerçekleştirmek isteyenler de tatlı olarak mevsim meyvelerini tüketmeye özen göstermeli.
İftar nasıl yapılmalı diyenler, porsiyonlarını olabildiğince küçük tüketmeye gayret göstermeli. Sıvı tüketimini bol bol gerçekleştirmeli, ve yemekler olabildiğince yavaş yenilmeli. Bununla birlikte, ramazan olması gerekçesi ile sürekli oruç tutmak isteyenler, düzenli ilaç kullanımı gerçekleştiriyor, kronik hastalıklardan şikayet ediyorlarsa; şeker, kalp, tansiyon… gibi problemleri varsa; ya da hamile iseler, oruç öncesinde mutlaka doktorlarına danışmaları gerektiğini belirtmeliyiz:
Sahur sonrasında başlayan oruç sırasında kan şekeri düşmeye başlar. Buna bağlı olarak açlık meydana gelir. Ayrıca, dengesiz ve yetersiz beslenilir, su tüketimine bağlı, orantılı su kullanımı gerçekleştirilmezse, tüm bunlara bağlı olarak vücutta ödem durumu gerçekleşebileceği gibi, metabolizma hızının da düşebileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası