Hamileyim Oruç Tutabilirmiyim? Hamileyken Oruç Tutmak Hakkında Bilgiler

hamileyim oruç tutabilirmiyimBu yazımızda sizlere, hamileyim oruç tutabilirmiyim, hamileyken oruç tutulurmu gibi soruların yanıtlarından söz ederek, hamileyken oruç tutmak ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de hamileyim oruç tutabilirmiyim diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, hamileyken oruç tutmak ile ilgili bilgilere bakıp, hamileyken oruç tutulurmu sorusunun yanıtlarını alalım:

Hamileyim oruç tutabilirmiyim? Hamileyken oruç tutmak, anne karnındaki bebeğin olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bunun nedeni, hamilelik sırasında tutulan orucun uzun süreli açlığa neden olması, anne adayının kan şekerinin buna bağlı olarak düşmesi, ve bunun da bebeği olumsuz yönde etkilemesinden kaynaklanmaktadır.
Hamileyim oruç tutabilirmiyim, ya da hamileyken oruç tutulurmu diyen kişilerin, herkesin öncesinde, kendilerini düzenli olarak takip eden doktorlarına, hamileyken oruç tutmak hakkındaki yorumlarını sormaları gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, hamileyken anne nasıl beslenirse, bebeğin gelişimi de buna göre şekil almaktadır; özellikle ilk üç, ve son üç ayda bu durumun önemi daha fazla artmaktadır.
Hamileyken oruç tutmak isteyen kişilerin, geceleri mutlaka sahura kalkmaları gerekmektedir. Bunun yanında, çok şekerli, ve yağlı gıdaların tüketiminden de uzak durmaları gerekmektedir. Her gün mutlaka süt içilmeli, süt ürünleri tüketilmeli, balık, tavuk, et, yumurta, kurubaklagiller… gibi protein içerikli besinler her gün dönüşümlü olarak tüketilmelidir. Mevsim meyveleri, ve sebzelerinin tüketimi düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası