Ramazan Bayramı Neden Ve Nasıl Kutlanır?

Bu yazımızda sizlere, Ramazan Bayramı hakkında bilgilerden söz ederek, Ramazan Bayramı nedir, Ramazan Bayramı neden kutlanır, ve Ramazan Bayramı nasıl kutlanır şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Ramazan Bayramı 2014’ün yaklaştığı bu günlerde, Ramazan Bayramı nedir, Ramazan Bayramı neden kutlanır, ya da Ramazan Bayramı nasıl kutlanır diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Ramazan Bayramı nedir? 11 ayın sultanı olarak tabir edilen Ramazan ayında, oruç tutulur; ve sonrasında da, tutulan orucun ardından gelen üç gün, Ramazan ayında gerçekleştirilen eylem, bayram şeklinde kutlanır. Bu bauramın adı da Ramazan Bayramı, ya da Şeker Bayramı olarak belirtilmektedir.
Ramazan Bayramı neden kutlanır? Ramazan ayında Allah’ın emirlerine uyulur, ve hayırlı işler yapılır, ahlaklı davranışlar sergilenir, ve ibadet yapılır. Ramazan Bayramı’nda, Allah’ın emirlerine uyarak, onun istediği gibi bir kul olmak, ve bu sayede onun rahmetinden faydalanmak umudu, ve sevinci yaşanmaktadır. Bu nedenle de Ramazan Bayramı’nın kutlanması gerçekleştirilmektedir.
Ramazan Bayramı nasıl kutlanır? İlk olarak, yeni; yeni kıyafet alınamıyorsa da temiz kıyafetlerle olmak gerekmektedir. Güleryüzlü olması gereken insanlar, aynı zamanda sevinç içerisinde olmalıdırlar. Sabah erken kalkılmalı, temiz kıyafetlerin giyilmesinden sonra bir hurma, ya da şeker yenmelidir. Ardından erkekler bayram namazına gitmeli, sonrasında ise, güzel, ve sağlıklı bir bayram kahvaltısının ardından, yakınlarla bayramlaşılmalıdır. Bunun için akraba ziyaretleri yapılabilir. Sizden büyüklerin elini öpmek, çocuklara ise bayram harçlığı vermek adettendir.

Latest Comments
  1. liza

    merhaba aşk ve ilişkiler bölümüne yazı yazmıştım onun cvp sabırsızlıkla bekliyorum umarım elinize ulaşmıştır sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası