Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman?

Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman?

Ramazan bayramı 2021 ne zaman sorusunun yanıı olan tarihler için artık sayılı günler kaldı. Eğer bir tur firmasına kayıtlı telefonunuz varsa, muhtemelen uygun fiyatlı Ramazan bayramı 2021 turlarının mesajları sizlere gelmeye başlamıştır. Peki Ramazan bayramı 2021 ne zaman? Ramazan bayramı 2021 tatili kaç gün? Sizlere ilerleyen bölümlerde bu soruların yanıtlarını vereceğiz. Ama nerde o eski bayramlar demeden de geçemiyoruz.

Nerede O Eski Bayramlar?

Günümüzde her şey o kadar dejenere oldu ki, eski bayramların tadı ciddi anlamda artık yok. Peki eskiden bayramlar nasıl olurdu? Her şeyin öncesinde bayramdan önce bayramlık kıyafetlerimiz alınırdı. O kıyafetler bizler için çok özel olurdu. Peki şimdi öyle mi? Her bütçeye hitap eden o kadar fazla alışveriş merkezi var ki her dışarı çıktığınızda elinizde bir kaç poşet ile eve dönebiliyorsunuz. Böyle olunca da bayramlık kıyafetin bir önemi kalmıyor. Hatta eskisi kadar bayramlık alışveriş yapan olduğunu da düşünmüyoruz açıkçası.
Ramazan Bayramı 2021 Ne Zaman?

Çikolatalar, lokumlar, kolonyalar alınır; gelen misafirlere ikram etmek için şekerliklere konulurdu. Peki şimdi öyle mi? Artık insanlar bayram kutlamalarını telefonlarla, hatta WhatsApp üzerinden toplu mesajlarla yaptıkları için, bayram ziyaretine de gelen pek olmuyor. Bizlerin de gittiği söylenemez tabi. Hal böyle olunca, bayram şekeri satışlarının bile dibe vurduğunu söyleyebiliriz. Öyle ya, alışveriş merkezlerine gittiğinizde, orta sepetlerde bir sürü bayram şekeri göreceksiniz. Fiyatlarına baktığınızda kilosunun 25 – 30 TL olduğuna denk gelecek ve şaşıracaksınız. Aslında bu bile satışların ne denli azaldığının göstergesi… İnsanları bayram şekeri almaya özendirmek, hem de uygun fiyatlarla… Eski bayramlarda o şekerler alınmak zorundaydı.

Babaannelerimiz, anneannelerimiz Ramazan bayramına özel yemekler yapar ve tüm aileyi bayram sofrasında toplarlardı. Hatta, o ailenin o saatte sofrada olacağını bilen yakınlar davetsiz gelir, herkesi bir arada görmek isterdi… Boşuna değildir eski bayramlara özlem. Peki günümüzde, örneğin Ramazan bayramı 2021 nasıl kutlanacak? Örnekleyelim isterseniz.

Ramazan Bayramı 2021 Tarihi

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, tur firmalarından birine kayıtlıysanız, Ramazan bayramı 2021 turlarının mesajları telefonunuza gelmeye başlamıştır. İstanbul turu, 3 gece 4 gün 700 TL… Kafanızda hemen şöyle kısa bir hesap yaparsınız: İstanbul’a gidiş – geliş yol parası zaten en az 260 TL. 3 gece bir otelde kalacaksanız, en az 300 TL de konaklama parası. Bunun bir de rehberlik ücreti, gezilecek yerleri, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri… Basit bir İstanbul turu ortalama 1200 TL olmalı iken, Ramazan bayramı 2021 turları ile fiyat 700 TL. Ne kadar hesaplı ve cazip değil mi? Hemen rezervasyon yaptıralım. Peki biz Ramazan bayramı 2021’de ne yapacaktık? Neyse artık İstanbul’a gideceğiz, Sultan Ahmet’i gezeriz, Yerebatan Sarayı’na gideriz…

Şimdi soruyoruz: nerde o eski bayramlar? Biz bunu düşünüyorsak, bizim çocuklarımız ne yapacak acaba? örneğin 2041 yılında Ramazan bayramı nasıl kutlanacak sizce? Uzaya gider gelir miyiz? Ne dersiniz? Bayramlar en güzel nasıl kutlanır?

Konumuzu daha fazla amacından uzaklaştırmayıp, şimdi de Ramazan bayramı 2021 ne zaman ve Ramazan bayramı 2021 tatili kaç gün sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşalım.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde verilen bilgiye göre:

■ Ramazan bayramı 2021 arifesi 12 Mayıs 2021
■ Ramazan bayramı 2021 1. gün 13 Mayıs 2021
■ Ramazan bayramı 2021 2. gün 14 Mayıs 2021
■ Ramzaan bayramı 2021 3. gün 15 Mayıs 2021

Ramazan Bayramı 2021 Tatili Kaç Gün?

Ramazan bayramı 2021’in ilk günü olan 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe denk geliyor. Dolayısı ile Ramazan bayramı 2021 Cumartesi günü biteceği için, pazartesi günü tatil olmayacak. Ancak Ramazan bayramı 2021 arifesi de yarım gün çalışma ile tamamlanacağı için, Ramazan bayramı 2021 tatilinin 4.5 gün süreceğini belirtebiliriz. Artık Ramazan bayramı 2021 ne zaman sorusunun yanıtlarını bildiğinize göre, bayram hazırlıklarınızı da buna göre yapabilirsiniz… 2021 Ramazan Başlangıcı Ve Bitişi başlıklı konumuzu da buradan görebilirsiniz.

Eski Yorumlar
 1. Fırat
  • Almina
 2. Fırat
  • Almina
 3. Fırat
 4. Fırat
  • Almina
   • Firat
    • Almina
     • Derin

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.