Arefe Günü Resmi Tatilmi?

Arefe Günü Resmi Tatilmi?

Arefe günü 2018‘e sayılı günler kala, herkesin aklında, Arefe günü tatil mi ve Arefe günü resmi tatilmi sorularının yanıtı var. Çünkü bizler artık toplum olarak bayramları bayram gibi yaşamaktansa, tatil olarak değerlendirmeyi tercih ediyor, bunun için düzenlenen turlara katılıyoruz. Ramazan Bayramı 2018 öncesinde merak ettiğiniz, Arefe günü 2018’e ilişkin soruyu yanıtlayalım ve planlarınızı buna göre yapmanıza yardımcı olalım.

Arefe günü 2018, Ramazan ayının son günü, Ramazan Bayramı 2018’in ise bir gün öncesidir. Ramazan Bayramı 2018 15 Haziran’da başlayacağı için, Arefe günü 2018 de 14 Haziran 2018 Perşembe gününe denk gelmektedir. Bayramın ilk günü Cuma, ikinci ve üçüncü günü ise Cumartesi ve Pazar, yani haftasonuna denk gelmektedir. Dolayısı ile bu durum, uzun bir bayram tatili isteyenleri hayal kırıklığına uğratacak niteliktedir. Bu nedenle Arefe günü resmi tatilmi ya da Arefe günü tatil mi sorularının yanıtı merak edilmektedir.

Arefe Günü Resmi Tatilmi?

Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre Arefe günü 2018 ile birlikte Ramazan Bayramı 2018’de toplamda 3.5 gün resmi tatil olacaktır. Yani 14 Haziran 2018 Perşembe günü saat 13:00 itibari ile tatil başlayacaktır. Ancak kamu kurumlarında çalışanların, çalıştıkları kurulun insiyatifine bağlı olarak, Arefe günü 2018 idari tatil ilan edilebilir ve böylece Ramazan bayramı 2018 tatili de dört gün olarak değerlendirilebilirç

Bu bilgilere dayanarak planlarınızı yapabilirsiniz. Şimdiden bayramınızı, MaviBoncugum.Com olarak kutluyor, nice güzel bayramlar diliyoruz.

Eski Yorumlar
  1. Fırat
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.