Oruçluyken Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Diyenler İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, oruçluyken baş ağrısına ne iyi gelir, oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, ve ramazanda baş ağrısı nasıl geçer gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, oruçluyken baş ağrısına ne iyi gelir; ya da ramazanda baş ağrısına ne iyi gelir diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Oruçluyken baş ağrısına ne iyi gelir diyen kişilerin, her şeyin öncesinde, gün içerisinde yeteri kadar uyumaları, ve düzenli kullanmaları gereken ilaçları, sahur, ve iftar arasında bir düzen kurarak kullanmaları gerekmektedir. Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer diyen kişiler, her şeyin öncesinde unutmamalıdırlar ki, gevşeme, ve nefes egzersizleri baş ağrısını oruç sırasında geçirebilir, ancak, geçebileceği söylenen ağrıların şiddetleri hafif, ya da orta şiddettedir. Migren atağı gibi baş ağrılarının, pratik yöntem, ve egzersizlerle geçmesinin çok zor olduğunu, ve bu kişilerin kendilerini iyi tanımaları, şiddetli baş ağrısı atakları geçiriyorlarsa da oruç tutmamaları gerekmektedir.
Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer diyen kişiler, nefes egzersizi yaparken, doğum sancısı çekildiği durumlarda kullanılan nefes alma tekniklerini kullanmalıdırlar. Her şeyin öncesinde zihin, baş ağrısını yenebileceğine odaklanmalıdır. Bununla aynı anda ise, derin nefesler alınmalı, ve, olabildiğince, vücudun farklı dokularına gönderilmeye çalışılmalıdır.
Gevşeme egzersizlerinde yapılması gereken şey kasları gevşetmektir. Bunun için, sevilen, düşük tempolu bir müzik açılır. Sakin, sessiz, gözü yormayacak bir ortam seçilir, ve ardından da kasların olabildiğince gevşetilmesine odaklanılır; bunun için çalışılır.
Bir de, oruçluyken baş ağrısını geçirmek için, dikkat dağıtmaya yönelik şeyler yapılabilir. Bu gibi durumlarda farklı şeylerle uğraşılması gerekmektedir. Loş ortamda uzanmak, sevdiğiniz müziği dinlemek, ya da temiz havada yürüyüş yapmak da baş ağrısını oruç sırasında geçirmek için dikkatinizi dağıtacak şeyler arasında sıralanabilmektedir.
Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer diyenler aynı zamanda, başlarına buz, ya da soğuk bir şey koyabilir, ya da, bir bez, veya eşarp ile başlarını sıkabilirler. Hiç bir şeyin yenilip içilemediği ramazan ayında, bu yöntemler, baş ağrısını geçirmek için oldukça etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası