Oruç Tutarken Ağız Kokusunu Önlemek İçin Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, oruç tutarken ağız kokusu ile ilgili bilgilerden söz ederek, oruç tutarken ağız kokusu nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan, oruç tutarken ağız kokusunu önlemek için yapılması gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de oruç tutarken ağız kokusu nasıl önlenir diyorsanız, oruç tutarken ağız kokusunu önlemek için bilmeniz gerekenlerden sizlere söz etmeye başlayalım…

Ağız kokusu aslında pek çok sağlık sorununa dayanmakla birlikte, oruç tutarken ağız kokusunun nedeni genellikle açlık olarak düşünülmektedir. Açlığa eklenen susuzluk, ve buna bağlı ağız kokusunun, ağız içerisinde kötü tat oluşumuna da neden olduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir. Bu durum hem kişinin kendisi; hem de iletişim halinde olduğu kişiler için problem olarak gündeme gelebilmektedir. Oruç tutarken ağız kokusu nasıl önlenir diyen kişilerin, her şeyin öncesinde, sahurda, yemek yemenin ardından ağız, diş, ve diş etlerinin temizliğini iyi bir şekilde yapmaları, ve ağız içerisinde bakterilere neden olabilecek kalıntıları bırakmamaları gerekmektedir.
Oruç tutarken ağız kokusunu önlemek için yapılması gereken bir diğer şey de, iftar ile sahur arasında kalan zaman diliminde bol su içmek, ve sıvı tüketimi gerçekleştirmektir. Özellikle şekerli yiyecek tüketiminin bol gerçekleştirildiği günlerde, ağız bakımına özel bir dikkat gösterilmesi gerekirken, dilin her iki yanı ile birlikte, dişlerin arasının; yanakların iç kısımlarının fırçalanması gerekmekte, bakterilerin önlenmesine yönelik solüsyon kullanımlarının gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası