Migrenlilerin Oruç Tutması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, migrenliler oruç tutabilir mi sorusunun yanıtları arasında yer alan migrenlilerin oruç tutması ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, migrenliler oruç tutabilir mi diyor; ve migrenlilerin oruç tutması ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Migrenliler oruç tutabilir mi sorusunun yanıtları hakkında bilgi verirken, migrenlilerin oruç tutmasının, baş ağrısını tetiklediğini, ve bununla birlikte, gelen şiddetli ağrıların, ilaç haricinde geçirilmesinin zor olması, ve oruç sırasında da ilaç kullanımının olanaksız olması dolayısı ile, zor olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Migrende, baş ağrısını önleyici tedavi gören kişiler, ilaç saatlerini, iftar ile sahur arasında kullanabilecekleri bir şekilde düzenleyerek, eğer migren ağrıları ay içerisinde maksimum üç sefer tekrarlıyorsa, çok sık aralıklarla baş ağrısı nöbeti gelmediğinden dolayı oruç tutabilirler.
Migren ağrısı çok sık, ve şiddetli gerçekleşen kişiler ise, oruç tutmakta ısrar etmemelidirler, çünkü şiddetli ağrılar, dengelerini ciddi şekilde bozacağından dolayı, zor zamanlar geçirebilirler. Normalde bu kişiler, ataklarının başlayacağını hisseder, ve ilaç kullanımını atak öncesinde gerçekleştirirler. Oruç sırasında ise, böyle bir olanakları bulunmayacaktır; ve açlık, migren ağrısını tetikleyen en önemli unsurlar arasında eyr almaktadır.
Yine de, migrenlilerin oruç tutması, ve baş ağrısı kişiden kişiye farklılık gösterebilen bir durumdur. Bu nedenle kişinin kendini, bilinçli şekilde test etmesi, ve oruç tutabilip tutamayacağına kendi kendine karar vermesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası