Kadir Gecesi 2014 Ne Zaman? Kadir Gecesinin Önemi Nedir?

Bu yazımızda sizlere Kadir Gecesi ile ilgili bilgilerden söz ederek, Kadir Gecesi 2014 ne zaman, ve Kadir Gecesinin önemi nedir gibi soruların yanıtlarından da söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, Ramazan ayının en önemli gecesi olduğu bilinen Kadir Gecesi hakkında bilgi sahibi olmak, ve Kadir Gecesi 2014 ne zaman sorusunun yanıtı ile birlikte, Kadir Gecesinin önemi nedir sorusunun da yanıtlarını almak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Kadir Gecesinin önemi: Ramazan ayının en önemli, en değerli, en kıymetli gecesi olan Kadir Gecesi’nde, Kur’an-i Kerim, Peygamberimiz Hz Muhammed’e indirilmiştir. Sadece, peygamberimiz Hz Muhammed; ve onun ümmetine armağan edilen Kadir Gecesi, başka hiç bir ümmete verilmemiştir. Ve, Kadir Gecesi’nde, Cebrail de dahil olmak üzere tüm melekler yeryüzüne iner. Görevleri, rablerinin kendilerine verdiği izinle, insanların istekleri için çalışmak olarak belirtilmektedir.

Kadir Gecesi 2014 ne zaman? Öncelikle belirtmeliyiz ki, Ramazan ayının içinde olan Kadir Gecesi’nin, tam olarak tarihi net bir şekilde bilinmemektedir. Genel olarak, Ramazan ayının 26. gecesini 27. gecesine bağlayan gecenin Kadir Gecesi olduğu düşünülmektedir. Buna göre Kadir Gecesi 2014’ün, 23 Temmuz Çarşamba akşamı kutlanacağı, Diyanet tarafından belirtilmektedir. İslam alimlerine göre Kadir Gecesi’nin, Ramazan ayının son on günü içerisindedir, fakat hangi gün olduğu yine net olarak bilinmemektedir.

Kadir Gecesi 2014 ne zaman sorusunun yanıtı her ne kadar 23 Temmuz 2014 Çarşamba akşamına denk gelse de, içinde bulunduğumuz geceleri Kadir Gecesi olarak değerlendirerek, Kadir Gecesi yapılması gereken şeyleri Ramazan ayının sonuna kadar yapmak önerilmektedir. Çünkü, Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğu, ve Ramazan ayının en önemli gecesi olduğu, bununla birlikte, Mevlid Gecesi’nden sonraki en önemli gece olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası