Ya Rahman Esması Ya Rahman Esması Fazileti Ebced Değeri

Ya Rahman Esması Ya Rahman Esması Fazileti Ebced Değeri

Ya Rahman esması pek çok kişi tarafından Besmele çekerken dahi zikredilen, Allah’ın en güzel 99 isminden bir tanesidir. Kuran-iKerim içerisinde 57 sefer geçmektedir. Merhametli olan, kullarına merhamet eden, bağışlayan, şefkat gösteren, affeden… anlamlarına gelmektedir.

MaviBoncuğum içerisinde farklı Esmaül Hüsna’ları sizlerlepaylaşıyoruz. Daha önce paylaşmış olduğumuz esmaları,linklere tıklayarak okuyabilirsiniz:

Ya Allah esması

Genellikle Rahman ve Rahim esmaları birlikte zikredilmektedir. Ya Rahman esması Allah’ın zati sıfatları arasında yer almaktadır. Yani onun özel isimlerinden bir tanesidir. Bu isim ondan başka hiç kimse için kullanılamaz. Rahim esması ise Allah’ın fiili isimleri arasında yer almaktadır.

Ya Rahman Esması

Ya Rahman esması Allah’ın en güzel isimleri arasında yer almaktadır. Çok merhamet eden, merhametli olan, Kullarına şefkat gösteren, onları affeden, bağışlayan… gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Allah bu ismi ile dünyada mümin ya da kafir hiç bir canlıyı ayırt etmeksizin onlara merhamet eder, gözetir, ihtiyaçları olan rızkı verir.

Ya Rahman Esması Fazileti

Ya Rahman Esması

Ya Rahman esması hem isim hem de sıfat olarak kullanılmakta ve en kısa hali ile rahmet eden anlamına gelmektedir. Hem de bunu yaparken hiç bir varlık arasında ayrım gözetmez. Sevdiği ve sevmediği tüm varlıklara, mümin ya da kafir fark etmeksizin eşit derecede merhamet eder.

Ya Rahman Esması Fazileti

Ya Rahman esması fazileti de diğer esmalarda olduğu gibi oldukça fazladır. Maddelerhalinde şu şekilde sıralayabiliriz:

• İnanarak Ya Rahman esmasını çeken kişidüşmanlarına karşı korunur, kalbi yumuşar ve maddi nimetlere erişir.

• Er Rahman zikrini çeken kişi Allah tarafından sevilmeye mazhar olur.

Cuma günü “Ya Rahman Celle Celalühü” zikrini okuyan kişi istediği dileğe kavuşur.

• Namazdan sonra okunması halinde unutkanlığa çaredir.

• Ya Rahman esması kötü ahlaklı birinin evine asılırsa, ahlakında düzelme olduğu görülür.

Ya Rahman esması fazileti bu kadarla da sınırlı değildir.

• 40 gün boyunca her gün “Ya Rahman Celle Celalühü” zikrini 1000 kere çeken kişi farklı nimetlerle ödülendirilir.

• Bir kişi günde 100 kee Ya Rahman zikrini çekerse kalbinde merhamet duyguları oluşur.

• Ya Rahman esmasını okuyan kişinin üzerindeki stres, huzursuzluk… gider. Gönlüne huzur ve yumuşaklık gelen kişi rahatlar.

• Bu esmayı sürekli okumayı alışkanlık haline getirmiş olan kişinin istek ve ihtiyaçları yerine gelir.

• Ya Rahman esmasını sürekli zikreden kişinin makam ve mevki sahibi insanların yanındaki yeri makbuldür. İşlerini Allah’ın izni ile kolayca yaptırabilirler.

• Bir kağıda Ya Rahman esması yazılır ve kağıt, bir bardak içerisine konularak, mübarek aylardan birinde yağan yağmurun suyu da bardağın içerisine alınır ve kağıttaki isim bu su ile silindikten sonra aynı su, kalbinde kötülük olan kişiye içirilirse, kişinin kalbindeki kötülük yok olur.

• Cuma günü İkindi namazından sonra “Ya Allah Ya Rahman” zikrini çeken kişi, aynı gün güneş battıktan sonra, Allah’tan ne isterse kabul olur.

• Er Rahman ismini 298 kere bir ağıda yazan ve üzerinde ya da evinde taşıyan kişi her türlü beladan ve felaketten korunur.

• Her gün 1011kere “Ya Rahman Celle Celalühü” zikrini çeken kişi, haklı olduğu bir davayı Allah’ın izni ile kazanır.

Ya Rahman Esması Ebced Değeri

Ya Rahman esması ebced değeri 298’dir.

Ya Rahman esması ebced değeri ile birlikte, Pazar günleri, özellikle de sabah güneşi doğarken ya da İkindi namazından sonra zikredilirse çok makbuldür. Bununla birlikte Ya Rahman esması hakkında farklı detayları biraz önce zaten paylaşmıştık. Kendi bildiklerinizi de konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.