Zayıflığın Zararları Nelerdir? Nasıl Kilo Alınır?

Size zayıflık hakkında bilgilerden söz edeceğimiz yazımız içerisinde, zayıflık nedir, zayıflık neden olur, zayıflığın zararları nelerdir, nasıl kilo alınır, kilo alma yolları nelerdir… gibi pek çok sorunun yanıtına ulaşabileceksiniz. Zayıflamak isteyenler olduğu kadar, kilo almak isteyen kişilerin sayısının da çok olduğunu, okuyucularımızdan aldığımız talep, soru, ve yorumlardan dolayı biliyoruz. Bu nedenle, zayıflık ile ilgili bilinmesi gereken her şeyin öğrenilmesi adına bu yazıyı sizler için hazırlamaya karar verdik…

Zayıflık Nedir?

Zayıflığı, gördüğümüzde iyi bir şekilde tanıyabiliyoruz… Ya tanımsal olarak zayıflık nedir? Zayıflık, kadınlarda; ve erkeklerde farklı değerlerin, vücutta bulunmaması olarak tanımlanmaktadır. Bu değeri, kişinin vücudunda bulunması gereken yağ değeridir. Kadınların 9 – 10 kilogram yağa, erkeklerin ise 7 – 8 kilogram yağa gereksinimleri bulunmaktadır. Yağ oranının bundan düşük olması hali zayıflık olarak tanımlanmaktadır.

Zayıflık Neden Olur?

Vücudun belirli vitamin, ve minerallere gereksinimi bulunmaktadır. Gereksinim duyulan mineraller arasında yer alan bazı isimlerin eksik olması, zayıflığın nedenleri arasında belirtilmektedir. Bağırsak kurdu, parazit gibi, istenmeyen canlıların vücutta yaşaması da zayıflığın nedenleri arasında belirtilmektedir. Hormonlar ile ilgili sahip olunan problemler; ve bununla birlikte, zayıflığın nedenleri arasında yer alan en önemli detay da, günlük alınan kalori miktarının, harcanan kalori miktarından az olmasıdır; ve zayıflık neden olur sorusunun yanıtları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bir insanın kalori harcaması için sürekli hareket halinde olmasının gerekliliğinin bulunmadığını, masa başında bulunanların klavye kullanımı, ya da, stres altında yaşayan kişilerin beyinlerini fazla kullanmaları… gibi durumlar da kişilerin fazla kalori yakmalarına neden olmaktadır. Oturduğunuz yerde, ayak parmaklarınız ile, dinlediğiniz müziğe ritim tutmanız, sizin kalori harcamanıza neden olan bir diğer etken olarak belirtilmektedir. Kısacası, kalori harcamak için, koşmak, ya da atlamak zorunda değilsiniz.

Zayıflığın Zararları, Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almanın Yolları —>

1 2 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası