Zayıflatan Yeşil Çaylı Limonata Tarifi

Yeşil çaylı limonata ile zayıflamak mümkün… Hem de yaz aylarında, serinleyip, kendinizi sıcaklardan biraz olsun uzaklaştırarak… Peki yeşil çaylı limonata tarifinin içerisinde hangi malzemeler var; ve zayıflatan yeşil çaylı limonata, ne şekilde bir etki ile zayıflatıyor… Dilerseniz zaman kaybetmeden, yeşil çaylı limonata hakkında bilgileri sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Yeşil Çaylı Limonata Tarifi

*1 çubuk tarçın
*1 limon kabuğu
*2 çay kaşığı bal
*1 poşet yeşil çay
*2 bardak su
*1 limon suyu

Varsa büyük bir cezve, yoksa da bir tencere içerisine suyu alın. Limonun kabuğunu rendeleyip, içerisine tarçın çubuğunu da ekleyerek, kapağını kapatın; ve bu üç malzemeyi birlikte kaynamaya bırakın. Suyun kaynamaya başlamasının sonrasında, ocağın altını kapatın. İçerisine sallama yeşil çay poşetini ilave ederek, kapağı yine kapatıp, bu şekilde 5 dakika bekleyin. Ardından yeşil çay poşetini tencereden çıkartın. Kapağı kapatıp, soğumasını bekleyin.

Zayıflatan yeşil çaylı limonatanın soğumasından sonra, süzüp, içerisine, limonun suyunu sıkın; ve balı ilave edin. Yine kapağını kapatmak sureti ile buzdolabına koyup, istediğiniz kadar soğumasını sağlayın. Ardından afiyetle tüketebilirsiniz… Peki bu karışım ne işe yarar?

Tarçın, kan şekerinin dengelenmesini sağlayarak, daha az acıkmayı, ve şeker krizlerini önlemeyi sağlıyor. Bu sayede, gün içerisinde hem daha az kalori alıyor, hem de kendinizi daha enerjik hissediyorsunuz.

Bal, tadı her ne kadar şekerli olsa da, yapay şekerlere göre, kan şekerinin daha yavaş etkilenmesini sağlıyor. Bu durum, tarçında olduğu gibi kan şekerinin kontrolünü sağlıyor; ve dolayısı ile açlık problemi ile daha az karşılaşılıyor.

Limon, zayıflamak isteyen herkesin mutlaka yapması gereken egzersizler sırasında, daha fazla yağ yakılmasını olanaklı hale getiren C vitamini içeriyor.

Yeşil çayın da yağ yakımını arttırmaya; ve metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkileri olduğundan dolayı, kilo vermeye katkıda bulunduğunu belirtmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası