Zayıflamayı Engelleyen Nedenler Ve Zayıflama Hakkında Yanlış Bilinenler

Bu yazımızda sizlere, zayıflama hakkında yanlış bilinenler, ve zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü, zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlar; ve zayıflama hakkında yanlış bilinenler, aslında zayıflamayı engelleyen nedenler arasında yer almaktadırlar. O halde hiç zaman kaybetmeden, zayıflamayı engelleyen nedenleri gözden geçirmeye başlayalım:


Hızlı zayıflama isteği, zayıflamayı engelleyen nedenler arasında yer almaktadır. Çünkü, bir kaç ayda aldığınız kiloları bir kaç günde vererek, sonrasında metabolizmanızın yavaşlamasına neden olmanız demek, kısa zaman sonra, verdiğiniz kilodan daha fazlasını almak, ve eskisinden de kilolu olmak anlamına gelmektedir.
Ne kadar az yerseniz o kadar kolay zayıflayacağınız, bu nedenle de ana öğünleri, ya da ara öğünleri atlamanız da zayıflama hakkında yanlış bilinenler arasında yer almaktadır. Ne kadar sık yerseniz o kadar fazla kilo verirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek bir önemli nokta var, o da, yediklerinizin ne olduğuna dikkat etmenizin gerekliliği. Mesela, katı yağ tüketerek yüksek kalori almak yerine, sıvı yağ ile hazırlanmış olan düşük kalorili besinleri kullanmalı, salataların içerisinde hazır salata soslarına yer vermemelisiniz. Yani metabolizma, olabildiğince düşük kalorili besinlerle çalıştırılmalı.
Light besinlerin kilo aldırmayacağını düşünerek çok tüketmek de zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlar arasında yer almaktadır. Kepekli ekmekler, light krakerler, ya da benzer ürünlerin kalorisi yok değil, sadece, light olmayan yiyeceklerden daha düşüktür. Kalorisi olmayan tek şey sudur. Bu nedenle, light olduğu düşüncesi ile hiç bir şeyi gereğinden fazla tüketmemelisiniz.
Ortalarda gezen zayıflama diyetlerinin de size, umduğunuz kadar fayda sağlamayacağını belirtmemiz gerekiyor. Zayıflama diyetleri, kişilerin yaşam tarzlarına göre, alanında uzman olan diyetisyenler tarafından hazırlanmalı, ve bireylere sunulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası