Zayıflamak İçin Ekmek Yememek Yeterli Mi?

Bu yazımızda sizlere, zayıflamak için ekmek yememek ile ilgili yapılan yanlış hakkında bilgi vererek, zayıflamak için ekmek yerine ne yemeliyiz, ve zayıflamak için ekmek yerine ne yenmeli şeklindeki soruların da yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de zayıflamak için ekmek yememek gibi bir hata yapıyorsanız, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Zayıflamak için ne kadar ekmek yenmeli? Zayıflamak için ekmek yerine ne yemeliyiz? Bu soruların yanıtlarını aktarmadan önce şunu belirtmeliyiz ki, gerek buğday ekmeği, gerekse de beyaz ekmeğin kalorilerinin birbirlerinden çok bir farkı bulunmamaktadır. İşin özü şudur ki, buğday ekmeği lif bakımından daha zengin olması dolayısı ile, tokluk hissini daha çabuk vermekte; ve uzun süreli tokluk sağlamaktadır. Bunun yanında, sindirim işleminin daha kolay gerçekleşmesini olanaklı hale getirdiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Zayıflamak için ekmek yememek ise, yanlış bir davranıştır. Ekmek size, tek başına kilo aldıran bir yiyecek midir ki, zayıflamak için ekmek yememek işinize yarasın? Bu durum tek başına gerçekleşen bir durum değildir. Zayıflamak için ekmek yememek, bunun yerine, pilav, ya da makarna tüketmek, inanın sizin için bir artı değil de, daha çok eksi olacaktır; hem yağ tüketimi de gerçekleşmiş olacaksınız, hem de bunun yanında, daha çabuk acıkacak, hatta doymayacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası