Zayıflama Çayları Hangileridir?

Zayıflama çayları, müshil etkisi yaratarak vücuttaki suyun atılmasına yardımcı olur ve dolayısı ile şişkinliği alıp, zayıflamayı olanaklı hale getirdikleri düşünülür. Ancak yağ yakımına herhangi bir katkıları bulunmamaktadır. Dolayısı ile sadece zayıflama çayları ile uzun vadede zayıflama planlanmamalıdır. Peki zayıflama çayları hangileridir? Zayıflama çayları nasıl kullanılır? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Zayıflama Çayları Hangileridir?

■ Yeşil Çay: Zayıflama çaylarının en etkililerinden biri olan yeşil çay, yüksek antioksidan içeriği sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakmaya da yardımcı olur. Ancak bu etkilerinden yararlanmak için yeşil çayı düzenli kullanmak gerekir.

■ Siyah Çay: Her sabah kahvaltıdaki olmazsa olmazımız siyah çayın zayıflama çayları arasında yer aldığı ve özellikle kilo kontrolüne katkıda bulunduğu, yapılan bazı araştırmalarla kanıtlanmış bulunmaktadır. Günde üç fincan çay içerek kilo kontrolünü sağlayabileceğiniz yapılan araştırmalarda kanıtlanmış durumdadır.

■ Nane Çayı: Nane çayının zayıflama çayları arasında yer almasının sebebi iştah kesme etkisinden kaynaklanmaktadır. Gün içerisinde, iki saatlik aralıklarla nane çayı içen kişilerin 1 ayda 2 kilo verdiği, yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bulunmaktadır.

■ Rooibos Çayı: Güney Afrika’da bulunan kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilen rooibos çayının içeriğinde Aspalathin adı verilen bir madde yer almaktadır. Bu madde sayesinde, stres hormonlarının seviyeleri azaltılır ve dolayısı ile hem yağ depolanması azaltılmış olur, hem de açlık seviyeleri kontrol edilir. Bununla birlikte, yağ yakımına da destek olan zayıflama çayları arasında yer almaktadır.

■ Olong Çayı: Zayıflama çayları hangileridir sorusunun yanıtları arasında yer alan olong çayının, metabolizmayı hızlandırarak yağ yaktığını belirtmeliyiz.

■ Beyaz Çay: Yeşil çay gibi yağ yakma özelliği bulunan beyaz çay da zayıflama çayları arasında yer alır. Diğer zayıflama çaylarından tat olarak çok farklı olduğunu da belirtmek gerekir.

Zayıflama Çayları Nasıl Kullanılır?

■ Her şeyin öncesinde, zayıflama çaylarını kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalı ve tıbbi öykünüzü ona anlatmalısınız. Kendisi size; kullanmak istediğiniz zayıflama çaylarının sizin üzerinizdeki etkileri hakkında olumlu ya da olumsuz bilgi verecektir.

■ Kullanmak istediğiniz zayıflama çayının günde kaç sefer tüketilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olun ve kurallara uyarak düzenli tüketin. Örneğin yeşil çayın günde üç sefer tüketilmesi gerekir.

■ Zayıflama çaylarının ilkini, sabah aç karna bir bardak, mutlaka için. Böylece hem açlığınızı bastırmış olursunuz; hem de yağ yakımınıza katkısı daha çok olur.

■ Gereğinden fazla tüketilen zayıflama çayları ve dengesiz beslenmenin vücudunuza zarar vereceğini unutmayın. Fazla kafein yüklemesi özellikle çok tehlikelidir. Uyku düzeninize, kalp sağlığınıza ve tansiyon düzeninize zarar verir.

■ Zayıflama çaylarına, dengeli beslenme ve düzenli egzersizin de eşlik etmesi gerekmektedir. Aksi halde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası