Soda Ayran Limon Kürü İle Zayıflama

Soda Ayran Limon Kürü İle Zayıflama

Soda ayran limon kürü, özellikle yaz aylarında fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Söz konusu fazla kiloların karın çevresinde olması ise sorun değil; çünkü soda ayran limon kürü yapanlar sadece iki hafta içerisinde karın yağlarından da tıpkı diğer fazlalıklarından olduğu gibi kurtulabiliyorlar. Peki soda ayran limon kürü nasıl yapılır? Soda ayran limon kürü faydaları nelerdir? İşte yanıtlarını merak ettiğiniz bu soruları sizler için cevaplıyoruz.

Soda Ayran Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Soda ayran limon kürü yapmak için kullanmanız gereken malzemelerin tamamı evinizde ve sürekli elinizin altında bulunuyor. Bununla da kalmayıp, her biri kendi açısından çok sağlıklı isimler. Hepsi bir araya geldiğinde ise zayıflamak isteyenlerin işine yarıyor. İlk olarak kullanılacak olan malzemeleri gözden geçirelim.

1 şişe maden suyu
3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
Yarım limon suyu

Malzemeleri bu kadarla sınırlı olan soda ayran limon kürü içeceğinin hazırlanış aşamalarını da hemen gözden geçirelim.

■ İlk işiniz yarım limonu sıkıp suyunu almak olsun; sonrasında da limon suyunu yarım yağlı yoğurdun üzerine ilave edip karıştırın.
■ Maden suyunu yavaş bir şekilde limonlu yoğurt karışımının üzerine dökün. Tüm malzemeleri birbiri ile karıştırdığınızda elde edeceğiniz ayranın tadına doyamayacaksınız.
“Peki maden suyunu neden limonlu yoğurdun üzerine yavaşça döktük?” derseniz, hızlı bir şekilde ilave etmiş olsaydınız, hazırlayacağınız ayran çok fazla köpürür; kabından taşma ihtimali de ortaya çıkar ve etrafı batırabilirdiniz.

Soda ayran limon kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtını aldığımıza göre, şimdi de uygulama aşamasından söz etmeye başlayabiliriz. Acaba soda ayran limon kürü yapanlar, bu karışımı ne şekilde tüketerek zayıflama ve karın yağlarını eritme etkilerinden yararlanıyorlar?

Soda ayran limon kürü için hazırlamış olduğunuz karışımı, sabah kahvaltısının yarım saat öncesinde ve gece yatmadan yarım saat önce, her seferinde bir bardak olmak kaydı ile içmeniz yeterli oluyor.

Ancak tüm zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi, bu tür karışımlar, diyetler ya da egzersizlerin tek başına değil de bir bütün olarak tüketilmesi, etkin sonuca daha hızlı ulaşılması için yardımcı oluyor. Soda ayran limon kürünü egzersiz programı ve diyetle desteklerseniz, siz de sonuçlardan daha hızlı yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Soda Ayran Limon Kürü Faydaları

■ Maden suyunun içeriğinde yüksek oranda önemli mineraller bulunmaktadır. Düzenli tüketilmesi halinde hazmı kolaylaştıran bu içecek, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak daha çabuk kilo vermeyi olanaklı hale getirir. Yani, çok yemek yedikten sonra yaşadığınız şişkinliği gidermek için içtiğiniz maden suyu, düzenli kullanım ile sizi zayıflatıp karın yağlarınızı eritir.

■ Yoğurdun tok tutma özelliği vardır. Özellikle bu noktada, karışım içerisinde yarım yağlı limon kullanmanız önerisinde bulunduk. Böylece daha uzun sürede acıkarak, daha az yiyebilir ve böylece daha az kalori aldığınız için kilo verme sürecinizi kolaylaştırırsınız.

■ Limon vücudun çeşitli bölgelerinde toplanmış olan yağları parçalama özelliği gösterir. Buna ek olarak yağ yakmayı destekler ve yeni yağ oluşumunu önleme özelliği gösterir. Zayıflama karışımları içerisinde pek çok kişi vücudundaki kaslardan olurken, asıl olan yağlardan kurtulabilmektir ve limon da sizin bu amacınıza hizmet edecektir.

Diyabet, insülin direnci, tansiyon gibi kronik ve sürekli tekrar eden hastalıklarınız varsa, soda ayran limon kürünü uygulamadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.