Selülitlerimden Kurtuldum Demek İçin Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Bu yazımızda sizlere, selülitlerden kurtulmak için, selülitlerden kurtulma yöntemleri, ve selülitlerden kurtulmanın doğal yollarını anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kısa zaman içerisinde, selülitlerimden kurtuldum demek istiyorsanız, zaman kaybetmeden, selülitlerden kurtulmak için, selülitlerden kurtulma yöntemleri, ve selülitlerden kurtulmanın doğal yollarını anlatmaya başlayalım:

Selülitlerimden kurtuldum demek için her şeyin öncesinde, uyku öncesi, ve sonrasında, ılık su içerisine limon sıkarak tüketmeniz öneriliyor. Az; fakat sık beslenerek selülitlerden kurtulma yöntemlerinden bir tanesini daha gerçekleştirebiliyorsunuz, kesinlikle aç kalmamanız gerekiyor, ama bir şeyler yerken, bir başka şeyle ilgilenmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız, kitap okur, ya da televizyon izlerken yediğiniz şeylere konsantre olamadığınızdan, fazla kalori almanız muhtemel. Beslenmenizin ise tek tip olmaması gerektiğini bilmelisiniz.
Selülitlerden kurtulmak için, şok, ya da kalorisi çok düşük diyetler uygulamayın. Kuvvetli bir sabah kahvaltısı ile güne başlayın; ama akşam yemeğinizin olabildiğince hafif olmasına dikkat edin. İçeriğinde soya lesitini bulunan kremleri cildiniz için kullanmaya özen gösterin. Gün içerisinde bol su içmeyi ihmal etmeyin, hatta yemeklerin yarım saat öncesinde, bir ya da iki bardak su içmeyi unutmayın. Tuz alımını olabildiğince azaltıp, duş sırasında kese yapmayı da ihmal etmeyin. Ve duş ile vücudunuzu şoklayın, önce sıcak, sonrasında soğuk su kullanmayı deneyebilirsiniz.
İçecek tercihiniz, bitki çayları, ve taze sıkılmış meyve sularından yana olsun, kahve, çay, kola, alkol, meşrubat… gibi içeceklerin tüketiminden olabildiğince kaçının. Dar kıyafetler, ya da yüksek topuklu ayakkabılar giymeyin; ve haftada en az dört gün, en az yarım saatlik, yüksek tempolu yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Yemek yerken olabildiğince küçük porsiyonları tercih edin, ve yemek aralarında meyve tüketin. Yemek sonrasında ise dişlerinizi hemen fırçalayın. Sakız çiğnemeyi ise, kendinizi aç hissetmek istemiyorsanız alışkanlık haline getirmeyin.
Selülitlerden kurtulma yöntemleri arasında, cihaz kullanımı gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, hem kendi selülit türünüzü bilin, hem de alacağınız cihazın hangi selülitleri nasıl yok ettiğini öğrenin, aksi halde boşuna çabalayacağınızı unutmayın. Selülitlerden kurtulmanın doğal yolları arasında, beyaz ekmek yerine, lifli olduğu için kepek ekmeği yemenin, armut, elma gibi meyveleri ise kabukları ile yemenin yer aldığını unutmamanız gerekmektedir. Şeker kullanmanızı önermiyoruz, ancak illa ki kullanmak istiyorsanız, doğal şeker değil de tatlandırıcı kullanın. Peynir, süt, yoğurt… gibi besinleri ise light olarak tüketmeyi tercih edin.
Selülitlerden kurtulmak için beyaz eti, kırmızı etin yerine tüketmeyi tercih edin. Sebze; ve meyveleri ise, sürekli tüketmeyi, sofranızdan uzak tutmamayı unutmayın. Izgara, buğulama, haşlama; ya da fırında pişirme yöntemlerini kızartma yerine tercih edin. Zeytinyağını ise, katı yağ kullanmaya tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Kendinizi olabildiğince mutlu hissedin. Tartılma işlemini ise haftanın sadece bir günü gerçekleştirin. Ne zaman ne yediğinizi not edin, ve yediklerinizi yavaş yavaş, çiğneye çiğneye yemeyi de ihmal etmeyin. Hızlı yemekten her zaman kaçının.
Selülitlerden kurtulmak için mutlaka, problemli bölgeye masaj uygulayın. Akşam yemeklerinizi geç saatlerde yemekten, ve yemekten sonra hemen yatağa girmekten kaçının. İdeal kilonuzda iken nasıl olduğunuza dair bir görüntünüzü sürekli olarak gözünüzün önünde tutun. Egzersizlerinizi ise düzenli olarak gerçekleştirin. Sigara kullanımından kaçının, kan dolaşımını yavaşlattığını; ve oksijen miktarınızı azalttığını unutmayın. Sakatat, kuruyemiş, sos, yağlı yiyecekler gibi şeylerin tüketiminden olabildiğince kaçının. İçeriğinde yağ, şeker, ya da un bulunan yiyecekleri olabildiğince az tüketmeye çalışın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası