Ramazanda Nasıl Kilo Alınır?

Bize, nasıl kilo alınır sorusunu soran okurlarımızın sayısı oldukça fazla. Bu nedenle biz de yazımız içerisinde, oruç tutarken kilo almak hakkında bilgilerden söz etmek istedik… Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz bugünlerde, oruç tutarken nasıl kilo alınır; ve ramazanda nasıl kilo alınır sorularının yanıtlarını bulabileceksiniz. Eğer siz de oruç tutarken kilo almak istiyorsanız, gelin bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…

Oruç Tutarken Nasıl Kilo Alınır?
Ramazanda Nasıl Kilo Alınır?

Oruç tutarken kilo almak, pek çok kişinin başına gelen bir durumdur. Çünkü; oruç tutan kişiler, uzun saatler boyunca aç kalmaktadırlar. Bu açlık sırasında metabolizmaları yavaşladığından dolayı kalori harcamaları zorlaştığı için kilo alımı gerçekleşmektedir. Ne kadar aç kalırsam o kadar zayıflarım mantığı değil, kilo alırım mantığının doğru olduğunu bu noktada unutmamalısınız.

Kilo almanın bir diğer nedeni de ramazan sırasında, sahurun erken olması dolayısı ile çok kişinin sahura kalkmaması, yemek yiyerek yatması; ve sonraki iftar saatine kadar aç kalmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, eğer oruç tutarken kilo almak istiyorsanız, açlık süresini daha uzatmak adına sahura kalkmayabilirsiniz. Böylece, metabolizma hızınız daha da yavaşlamaktadır.

Oruç tutarken nasıl kilo alınır diyen kişiler, iftardan sonra yürüyüş de yapmayabilirler. Normal şartlarda sağlıklı oruç tutmak isteyen, ve kilo almak istemeyen kişiler iftardan sonra yarım saatlik yürüyüş, ya da egzersizler yaparlar. Ama aynı durum kilo almak isteyenler için söz konusu değildir. Hareketsizlik, kilo almayı kolaylaştırmaktadır, hele de yemek yemenin sonrasında…

Oruç sırasında da, halsiz olmanız dolayısı ile hareketsiz kalmanız, yine kilo almanızı kolaylaştıracak bir diğer neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Zaten sahura kalmamanız dolayısı ile halsizlik hissedecek; ve gün içerisinde çok da fazla hareket etmeyeceksiniz.

Çok uzun saatler aç kalınması dolayısı ile, iftarda hem çok yemek, hem de farklı yemekler tüketmek, oru. tutarken kilo almak için birebir etki göstermektedir. Hele bir de bu yiyecekler ağır şeyler ise, daha rahat kilo almanız söz konusu olacaktır.

Oruç sırasında kan şekerinin düşmesi dolayısı ile iftardan sonra da genellikle her gün tatlı yenmektedir; ve bu tatlıların da kilo almak için birebir olduğunu belirtmeden geçmememiz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası