Kilo Almanın Püf Noktaları Ve Kilo Almanın Pratik Yolları

Bu yazımızda sizlere, kilo almanın püf noktaları, ve kilo almanın pratik yolları arasında yer alan, kilo almanın kesin yolu, ya da kilo almanın en kısa yolu… gibi bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kilo almanın püf noktalarını arıyor, ancak kilo almanın pratik yollarını bir türlü bulamıyorsanız, biz size hemen kilo almanın kesin yolu, ya da kilo almanın en kısa yolunu aktaralım:

Kilo almanın püf noktaları arasında ilk olarak beslenme düzenine dikkat edilmesinin gerekliliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Öğünlerde tüketilen besinlerin dengeli olması, ve bu dengenin, yağ, protein, ve karbonhidrat üzerine kurulu olması gerektiği unutulmamalı, hiç bir şeyden de gereğinden fazla yenilmemelidir.
Kilo almanın pratik yollarından bir diğeri de günde altı öğün beslenmekten geçmektedir. Bu altı öğünün üçü ana, üçü ara olmalıdır. Yatmadan önce tüketeceğiniz, akşam yemeğinin sonrasındaki ara öğün, kilo almanıza oldukça fazla katkı sağlayacağından, bu öğünde ne yediğinizin önemi büyüktür.
Kilo almanın pratik yolları arasında belirtmiş olduğumuz üç ara öğünde ne tüketebileceğinizi merak ediyorsanız şöyle bir örnek verebiliriz: bir adet elma, bir adet şeftali, onar adet ceviz, fındık, badem… Bu örneğe benzer ara öğünler tüketirseniz, kilo almanın püf noktalarından bir tanesini daha gerçekleştirmiş olacaksınız demektir.
Kilo almanın en kısa yolu olarak aktaracağımız bir diğer unsur da, tüketeceğiniz yağların niteliğine dikkat etmenizin gerekliliğidir. Sağlıklı yağlar tüketmeniz gerekmekle birlikte, Omega-3 bu sağlıklı yağlara en güzel örneklerdendir. Balığın içeriğinde bolca Omega-3 bulunmaktadır. Ancak siz eğer balık tüketemiyorsanız beslenme destek ürünlerinden size uygun olanları tercih etmeniz gerekecektir.
Kilo almanın en kısa yolu bazen, pek tüketmeye alışkın olmadığınız protein tüketimini arttırmak olabilir. Bunun için yapmanız gereken, kuru baklagiller, tavuk, hindi eti, ya da kırmızı eti, öğünlerinizden birine eklemek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası