Kilo Almak İstiyorum

Pek çok okurumuz bize, kilo almak istiyorum şeklinde taleplerle ulaşmaya çalışmakta, kilo almak için ne yapmalıyım, veya kilo almak istiyorum ne yapabilirim gibi sorular yöneltmekteler. Bu yazımızda, özellikle kilo almak istiyorum diyenler için yapılabileceklerden söz edeceğiz; ve yapılmaması gereken yanlış davranışları aktaracağız…

Kilo Almak İstiyorum Ne Yapabilirim?
Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

• Güne mutlaka, erken saatlerde yapacağınız, poğaça; ya da tostla geçiştirilmeyen bir kahvaltı ile başlayın. Kahvaltı öğününü atlamamak, ve özellikle erken saatlerde, kuvvetli şekilde yapmak, sizi istediğiniz ağırlığa, daha kısa sürede kavuşturacaktır.

• Kilo almak istiyorum diyorsanız, beslenme sıklığınızı buna göre düzenlemeniz gerekmektedir. Yani, 2 – 3 saat aralıklarla beslenir, ara öğün de tüketirseniz, ana öğünlerde yediğiniz; ve kilo almanıza destek olacak olan proteinler, ve yağları vücudunuza yeteri kadar alamazsınız. Çünkü sindirim sisteminiz, tam bu besinleri sindiremeden, yeniden çalışmaya, ve yediklerinizi sindirmeye başlar. Bu nedenle, ara öğün tüketmek, zayıflamak isteyenlerin yapması gereken bir davranıştır.

• Kilo almak için ne yapmalıyım diyenlerin yanlış algılarından biri de: Ne kadar çok ekmek yenirse, o kadar çok kilo alınacağı yanılgısıdır. Oysa ki yediğiniz ekmek, kilo almanıza neden olacak olan, yemeklerin içerisindeki protein, ve yağların yeteri kadar sindirilmesine engel olur, bağırsak florasının da bozulmasına neden olacağı için mantar oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu nedenle tercih edilmemesi gereken bir yiyecektir.

• Sabah kahvaltısı gibi, atlamamanız gereken bir diğer öğün de öğle yemeğidir. Öğle yemeği sırasında, kilo almanızı sağlayacak protein, ve yağları en iyi şekilde alırsınız. Ama bu öğünü atlamanız demek, kilo almanızın önlenmesi; ve bedeninizin yeniden yapılanmasının engellenmesi anlamına gelmektedir.

• Tatlı, ve hamurişi gıdaları tüketerek kilo alacağınızı düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz. İçeriğinde karbonhidrat besin grubunu yoğun olarak bulunduran bu yiyecekler, sizin sindirim sisteminizi tembelleştirip, sadece gün içerisinde gereksinim duyduğunuz enerjiyi size sağlarlar. Ama; sindirim sisteminiz tembelleştiği için, kilo almanıza yardımcı olacak olan protein, ve yağları yeteri kadar sindiremez; ve yine kilo almanızı engellemiş olursunuz.

• Akşam saatlerinde, çiğ olarak tüketilen meyve, ve salata yemekten vazgeçmelisiniz. Çünkü bu besinlerin sindirimi zordur, ve hem gece uyumanızı önler, hem de, kilo almanız adına gerekli olan hormonların salınımını engeller. Bu nedenle, her ne kadar sağlıklı olsalar da bu yiyecekleri akşam saatlerinde tüketmemelisiniz.

• Geceleri 23:00 öncesinde mutlaka uyumuş olmalısınız. Çünkü vücudunuzun kilo alması için gerekli yapılanma, 23:00 – 02:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası