Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Yaz ayları pek çoğumuza kilo kaybı ile geri dönüş yapan sıcak havaların hakim olduğu günleri bizlere yaşattı. Dolayısı ile iştahımız kesildi, yemek düzenimiz bozuldu… Dolayısı ile ideal kilomuzdan düştük… Peki hızlı kilo almak için ne yapmalıyım, hızlı kilo almak için neler yapılmalı… diyenler, merak ettiğiniz bu soruların yanıtları arasında yer alan, hızlı kilo almak için yapılması gerekenlerin neler olduğunu düşündünüz mü hiç? Diyelim ki 1 hafta sonra kuzeninizin düğünü var, ve giyeceğiniz elbise olması gerekenden bol geliyor… O halde hızlı kilo almak için bilgiye ihtiyacınız var… İşte bu nedenle sizlere, hızlı kilo almak için yapılması gerekenleri anlatmaya karar verdik…

Hızlı Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?
Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

• Hızlı kilo almak için ilk olarak, neden zayıf olduğunuzu düşünmeniz gerekmektedir. Ciddi bazı hastalıklar zayıf olma durumunu gündeme getirebilir: Kanser bunların en önemlilerindendir. Anoreksiya, bulimia gibi yeme bozuklukları, uzun süren bir hastalık durumu yaşamanız… gibi pek çok neden zayıf olmanıza sebep olabilir. Ama bunun yanında, düzensiz beslenme, fiziksel aktivitelerin fazla yapılması, öğünler arası zamanın uzatılması, yemek seçimlerinin kötü yapılması… gibi pek çok sebep de, zayıf olmanın nedenleri arasında yer alabilmektedir. İlk olarak bu problemlerin çözümüne başvurmanız gerekmektedir.

• Hızlı kilo almak için araştırmalar yaparken, alacağınız her bir kilonun da vücudunuzu yeniden yapılandıracağını bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, hızlı kilo almak yerine olabildiğince dengeli kilo almayı tercih etmelisiniz. Beslenme listenize her gün ekleyeceğiniz 500 kalori, size haftada yarım kilo aldırır. Aslında bu rakam da oldukça iyi bir rakamdır. Daha fazla alacağınız kilonun vücudunuzda orantısız dağılıma neden olacağını, ve sonrasında bölgesel zayıflamayı isteyeceğinizi belirtmeden bu noktayı geçmemeliyiz.

• Hızlı kilo almayı istiyorsanız, ve aynı zamanda bunun orantılı dağılımını hedefliyorsanız yapmanız gereken şey ise, gün içerisinde kardiyo egzersizler yapmaktır. Yürüyüş, ağırlık, esneme… gibi çalışma; ve egzersizler yapmazsanız, alacağınız fazla kalorinin karnınıza gideceğini unutmamalısınız.

• Hızlı kilo almak için ne yapmalıyım diyorsanız yapmanız gereken bir diğer şey de, gün içerisinde düzenli beslenmektir. Beslenmenizde mutlaka, protein, karbonhidrat; ve yağlar yeterli miktarda olmalıdır. Protein, özellikle kilo almanıza katkıda bulunur. Bunun yanında besin takviyesi de alabilirsiniz; ama bunun için müsait olup olmadığınızı doktorunuza sormayı unutmamalısınız.

• Hızlı kilo almak için neler yapılmalı, hızlı kilo almak için ne yemeliyim diyen bir kişi mutlaka akşam saatlerinde leblebi, ve fıstık yemeli. Bunun yanında çok tahıllı, ve kepekli yiyecekler ile, fıstık ezmesi de tercih edilecek, kilo almanıza yardımcı besinler arasında yer almaktadır.

• Akşam yemeğinden önce bir küçük bardak şarap içerseniz iştahınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında, yemeğin öncesinde, ve yemek arasında içeceğiniz sular da daha fazla yemek yemenizi sağlar, çünkü bu sayede midenizin büyümesi olanaklı hale gelmektedir.

• Öğün aralarında yemek yemekten, ve bu şekilde kilo almaya çalışmaktan kaçının. Kilo alayım derken sağlığınızdan olmak istemezsiniz büyük ihtimalle… Bununla birlikte, hızlı kilo almak için ne yemeliyim diyorsanız, kalorisi bol, nişasta içeriği yüksek olan, patates kızartması gibi yiyecekleri tercih edebileceğinizi belirtmeliyiz.

• Şekerli yiyeceklerin, örneğin kek, ve tatlıların kalorilerinin yüksek olması dolayısı ile sizde kilo yapacağını düşünebilirsiniz. Ama aynı zamanda şişmanlamanıza da neden olan bu yiyecekler vücudunuza yağ olarak geri dönerler ki bu durum da sağlığınıza zarar verir. Hızlı ve sağlıklı kilo almak için çabalamalısınız.

• Tüketmeniz gereken besinler arasında sebze, meyve, ve et de yer almaktadır. Olabildiğince protein tüketmenin sizin için sağlıklı, yararlı, ve aynı zamanda da kilo olarak geri döneceğini belirtmemiz gerekmektedir. ZAten çok yediğinizi düşünüyorsanız, daha da çok yemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

• Kilo almak için tüketeceğiniz yağlar sağlıklı yağ olmalı, ve bol kalori içermelidir. Peki sağlıklı yağlar hangileridir? Hindistancevizi yağı yemeklerde ve pastalarda kullanışabilir, tüketilen etler yağlı olabilir. Yumurta sarısında bol yağ bulunmaktadır. Muz ise, kalorisi bol bir meyve olması ile bilinmektedir.

• Kilo almak için vücut yapısının kasa da gereksinimi bulunmaktadır. Bunun için gün içerisinde bol bol protein tüketmeniz gerektiğini belirtmeliyiz.

• Yumurta, doğal meyve suyu, tereyağı, ton balığı, ve kepek ekmeğinin de kilo alımına katkı sağlayacağını, kolesterol bakımından ise tereyağı, ve yumurta tüketiminin ölçülü gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bu yiyecek, ve içecekler sizin sürekli olarak kilo almanızı destekleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası