Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

Göbek yağları, kadın – erkek, herkes için kabus gibidir. Çünkü vücuda yerleşirler ve bölgesel zayıflamayı gerekli kılarlar ve bunun için işe yarayan kalıcı herhangi bir diyet ya da egzersiz bulunmamaktadır. Göbek yağlarından kurtulmak için bazı alışkanlıklar edinmek ve bu alışkanlıkları yaşam tarzı haline getirmek gerekir. Sizlere, göbek yağları nasıl eritilir sorusunun yanıtları arasında yer alan ve yaşam tarzı haline getirmeniz gereken şeylerden söz edeceğiz.

Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

■ Göbek yağlarından kurtulmak için her şeyin öncesinde karbonhidrat tüketimini olabildiğince gerçekleştirmemeli, gerektiğinde de kaliteli karbonhidratlar tüketmelisiniz. Çünkü Türk toplumu olarak karbonhidratsız bir hayat düşünemeyiz. Mutlaka mantı, makarna, börek yemeliyiz… Bunların esmer un ile hazırlanmasına dikkat etmek önemlidir. Bununla birlikte makarna esmer makarna olmalıdır. Sabah kahvaltısında poğaça gibi yiyecekler tüketmek yerine peynir, zeytin, yumurta tüketmeliyiz. Çünkü vücut, göbek yağlarını depolamaya sabah kahvaltısı ile başlar ve bu durum gün içerisinde devam eder.

■ Göbek yağlarından kurtulmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de, kaliteli proteinler tüketmektir. Proteinler, yağların kasa dönüştürülmesi için en çok gerek duyulan besin maddeleridir. Et, tavuk, balık, yumurta… içeriğinde protein bulunduran hayvansal ürünlerdir. Gün içerisinde bunları, sağlıklı şekilde tüketmenin yollarını bulmalısınız. Ancak hamburger tüketerek de et yediğinizi ve protein aldığınızı düşünmeyin. Izgara tavuk çok daha sağlıklıdır. Kilo başı günde 1 gram protein almanız gerekir. Yani 80 kilo iseniz günde 80 gram protein almalısınız. Hayvansal besinlerle bunu yapamıyorsanız, bitkisel olanlara yönelebilirsiniz. Kuru baklagiller, tahıl ürünleri, sebzeler… bitkisel protein kaynakları olarak karşımıza çıkmaktadır.

■ Gün içerisinde her ne kadar yoğun olursanız olun, mutlaka egzersiz yapmalı, göbek yağlarından kurtulmak için bahanelerin arkasına sığınmamalısınız. İşiniz çok yoğun olabilir; ama üst kata çıkmak için merdivenleri kullanmanıza herhangi bir engel yok. Günde sadece 10 dakika yürüseniz dahi bu ayda 300 dakika, beş saate tekabül etmektedir. Haftada en az 150 dakika tempolu egzersiz yaparak göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası