Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Önerileri

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Önerileri

Cilt bakımı yaz mevsiminde, kış mevsimine göre daha önemlidir. Nedenine gelecek olursak, yaz mevsiminde cilt bakımının daha önemli olmasının en önemli nedeni: yaz mevsimindei yağlı ciltproblemi ile daha çok karşılaşılmasından kaynaklanmaktadır. Yaz mevsiminde cilt yağlanması ile sık karşılaşılması, cilt gözeneklerinin kapanmasına neden olmakta; ve yağlı cilt, bakım gerektirmektedir.

<

Yaz mevsiminde yapılacak cilt bakımında mutlaka güneş koruyucusundan faydalanılması gerektiğini belirten uzmanlar, cildin genç kalmasının en temel faktörünün güneş koruması olduğunu belirtiyorlar. Yaz mevsiminde bronzlaşmak isteyenler ise, güneş koruyucu kullanmıyorlar. Ancak unutmamanızı hatırlatmak istediğimiz bir nokta var: allık ve bronzlaştırıcı kremlerle de bronz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizi güneşe karşı savunmasız bırakmak zorunda değilsiniz…
Yaz mevsiminde cilt bakımı yaparken peeling’ten de yararlanmanız gerekmektedir. Peeling, yazın cilt gözenekleri genişleyen kadınların ciltlerinde derinlemesine temizlik sağlar. Peeling, ölü deriden arındırılan cildin yenilenmesini de sağlar. Peeling en çok, cilt problemi olan ya da kuru ciltli kadınlara önerilir.
Peelingin nasıl yapıldığına gelince, peeling yapmak için özwl gwliştirilmiş kozmetik ürünlerden faydalanabilirsiniz. Peeling yapmak için, deniz süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Peeling yapmak için küçük ve yumuşak, yuvarlak hareketler yapmanız gerekmektedir. Sivilceli ciltler özellikle sivilcelerin olduğu yerlere odaklanmalıdırlar.
Özellikle sivilceli cilt tipine sahip kişilerin, yaz mevsiminde uygulamaları gereken tedavi yöntemi: çamur maskesi. Çamur maskesi, her gece uygulanmalı; ve uygulanan her çamur maskesi sonrasında da nemlendirici krem sürülerek cilt bakımı tamamlanmalı. Yazın uygulanacak olan çamur maskesi çeşitleri ise şu şekilde: yeşil çamur maskesi, detoks çamur maskesi, anti bakteriyel çamur maskesi… Çamur maskesi ile cildiniz daha temiz, cilt gözenekleriniz ise daha açık olur.
Yaz aylarında cilt bakımı ile birlikte, cildinize elinizle dokunmamanızın da önemi var. Yaz aylarında zaten açık olan cilt gözeneklerine, elde bulunan bakterilerin ne kadar fazla bulaştığını tahmin bile edemeyeceğinizi belirten uzmanlar, çok yağlı cilt ua da terleyen ciltlerin, yanlarında taşıyacakları mendillerden ve mümkünse de antibakteriyel mendillerden faydalanılması gerektiğini belirtiyorlar.
Cilt bakımında bitkisel yağlardan da sonuç alınabilir. Lavanta yağı ve Hint defnesi yağı, ciltteki sivilceleri ve yağı tedavi edici özellik gösteren cilt bakımı yağlarıdır. Akşam uyumadan önce cilde uygulanan bu yağların beş kullanım sonrasında faydasını görüyorsanız, devam etmeniz önerilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.