Yaz Aylarında Dudak Bakımında Dudak Koruyucunun Önemi

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte cilt bakımına önem vermeye çalışan kadınların çoğu, gerek sıcakta makyaj malzemelerinin akması; gerekse de ciltlerinin gerekli vitaminleri alabilmesi için makyaj yapmaktan kaçınır. Dudak bakımına önem veren kadınlar ruj sürmekten bir adım uzakken, kimi kadınlar da yaz aylarında dudak koruyucu kullanmayı tercih eder. Peki sağlıklı dudaklara sahip olmak için hangi grubun yaptığı daha doğrudur?

<

Yaz aylarında makyaj yapmaktan kaçınan bayanların yaptıkları doğru davrnaış biçimidir aslında. Şöyle ki: makyaj malzemelerinin içerisinde bir takım kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasallar, güneşin zararlı etkileri ile bir tepkime durumu oluştururlar; ve bu durum da cilt sorunlarının gündeme gelmesine neden olmaktadır. Kırışıklıklar da, yaz aylarında makyaj yapan kadınların başına gelebilecek sorunlar arasında yer almaktadır.
Plaja giden kadınların dahi yaz aylarında makyaj yaptıkları; makyaj yapmasalar dahi dudak parlatıcısı sürdükleri görülüyor. Sadece dudak parlatıcısı değil, ruj ve balsamlar da içeriklerinde bir takım kimyasallar barındırıyor; bu kimyasallar sizin cildinizi ultraviyole ışınlara karşı daha duyarlı hale getirmektedir.
Yaz aylarında makyaj yapmak isteyen kadınların, ciltlerine öncelikle güneş koruyucu sürmeleri, sonrasında da ruj ya da dudak balsamı kulanmaları önerilmektedir. Güneş koruyucu dudaklara sürüldüğünde dudak koruyucu etkisi de göstermektedir.
Güneş kremi kullanarak sahile çıkan kadınlar, sahilde ya da güneş gören herhangi bir yerde yarım saatin üzerinde zaman geçireceklerse, 30 faktör üstü güneş kremi kullanmaları gerekmektedir.
Dudak balsamını dudaklarınıza gün boyu uygulamanız gerektiğini belirten uzmanlar, dudaklarında beyazlıklar ya da renk değişimleri farkeden kadınların da en kısa zamanda doktora gitmeleri gerektiğini önermekteler.
Dudak bakımında, yaz aylarında, dudak koruyucu ve güneş kreminin etkilerini yadsımamanız dileği ile sağlıklı günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası