Süt İle Cilt Bakımı Ve Sütün Cilde Faydaları

Bu yazımız ile, sizin, sütün cilde faydaları, ve sütün cilde etkisinden yararlanmanızı sağlamaya çalışacağız. Süt ile cilt bakımı, ve süt ile cilt temizliği hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, sütün cilde faydalarından; ve sütün cilde etkisinden maksimum düzeyde yararlanacaksınız. Süt ile cilt bakımı, ve süt ile cilt temizliğinde, sütün cilde faydaları, ve sütün cilde etkisinden yararlanırken çok fazla para harcamanız da gerekmeyecek…

Süt ile cilt bakımı yaparak, sütün cilde faydalarından yararlanan kişilerin tarihi, Eski Mısır, ve Yunan kültürüne kadar dayanmaktadır. Cleopatra’nın süt banyosu yaptığını biliyor muydunuz? Yanık tedavisi de, sütün cilde etkisi kanıtlanmış bir diğer faydasıdır. Sütün içeriğinde A vitamini, D vitamini; ve E vitamini bulunmaktadır. Bu sayede sütün gençleştirici etkisinden yararlanılır, çünkü sütün cilde faydaları arasında, içeriğindeki vitaminler sayesinde, nemlendirici özelliği de bulunmaktadır.
Sütün cilde faydalarından, süt ile cilt temizliği konusunda yararlanmak istiyorsanız süt banyosu yapmayı tercih edebilirsiniz. Süt banyosu ve süt ile cilt temizliği için gereken malzemeler şu şekildedir: beş yemek kaşığı kıyılmış nane, üç fincan süt, yarım fincan tuz, üç yemek kaşığı kakao, bir fincan mısır nişastası… Süt ile cilt bakımı, ve süt ile cilt temizliği gerçekleştirerek, sütün cilde faydaları; ve sütün cilde etkisinden yararlanmak adına, süt banyosu için belirtilen malzemelerin tamamını geniş bir kapta karıştırıp, sonrasında da kuvetin içerisine doldurduğunuz suya karıştırarak, kuvetin içerisinde dilediğiniz kadar kalabilir, sütün cilde etkisinden yararlanabilirsiniz.
Süt ile cilt bakımı yaparak, sütün cilde faydalarından, canlandırıcı maske ile yararlanmak isteyenlerin bulmaları gereken malzemeler: bir fincan yulaf, üç yemek kaşığı bal, üç yemek kaşığı süt… Süt ile cilt bakımı yapmak isteyenler, canlandırıcı maskeyi hazırlamak için, belirtilen tüm malzemeleri karıştırmalı, ve macun kıvamına getirmelidirler. Sonrasında ise, temizlenmiş olan cilde uygulanması gereken canlandırıcı maskenin, parmak uçları ile yüze masaj yapılarak yedirilmesi gerekmektedir. Bir kaç dakika yüzde bırakılması gereken canlandırıcı maske, daha sonra ılık su ile durulanmalıdır.
Süt ile cilt temizliği yaparak sütün cilde etkisi; ve sütün cilde faydalarından yararlanmak isteyenlerin sahip olmaları gereken malzemelerin listesi şu şekildedir: bir yemek kaşığı süt, küçük bir salatalık, iki yemek kaşığı bal, bir paket papatya çayı… Öncelikle papatya çayını bir fincan içerisinde hazırlayıp, soğuması için bırakın. Bu arada salatalıkları dilimleyin; ve çatal ile iyice ezerek salatalıkların suyunu çıkartın. Elde ettiğiniz salatalık suyunun içine balı ve sütü ilave edin. Daha sonra ise süt ile cilt temizliğini bu karışım ile gerçekleştirin. Sonrasında ise, soğumaya bıraktığınız papatya çayı ile yüzünüzü yıkayın..

Latest Comments
  1. seda

    süt yüze zararlımııdr?

  2. seda

    teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası