Sivilve İzlerinin Tedavisinde Kesip Çıkarma Yöntemi

Sivilve İzlerinin Tedavisinde Kesip Çıkarma Yöntemi

Sivilce izlerinin tedavi yöntemleri hakkında vermiş olduğumuz bilgilerimize, bir önceki yazımızda lazerle tedavi yönteminden bahsetmiştik. Bu yazımızda da sizlere, sivilce izlerinin tedavisinde, kesip çıkarma yönteminden bahsedeceğiz…

<

Kesip çıkarma yöntemi, sivilce izlerinin tedavisinde kullanılacaksa, sivilce izlerinin boyutu oldukça büyük demektir. Kesip çıkarma yöntemi ile sivilce izlerinin tedavisi gerçekleştirilecekse, sivilce izlerinin olduğu bölge, kesici özelliği bulunan küçük bir alet ile alınır; ve bu bölgeye dikiş atılır. Kesip çıkarma yöntemi sivilce izleri için kullanldığında, atılan dikişin izi küçük bir şekilde kendisini gösterebilir; ancak, sivilce izlerinin tedavisinde kullanılacak olan kesip çıkarma yönteminin sivilce izleri çok büyük olduğundan dolayı, yerinde kalan dikiş izinin çok küçük olması sebebiyle tercih edilmektedir.
Sivilce izlerinin tedavisinde kesip çıkarma yöntemi uygulanacaksa, bazı zamanlarda, kesilip alınan sivilce izlerinin yerine bir deri naklinin gerçekleştirilebilmesi de söz konusu olabilir. Sivilce izlerinin tedavisinde uygulanacak olan kesip çıkarma yöntemi sırasında, eğer deri nakli gerçekleştirilecekse, alınacak olan deri, genellikle kulak arkasından alınmaktadır. Kesip çıkarma yöntemi eğer deri nakli ile gerçekleştirilecekse de bir izden söz edilebilir; ancak daha önceki sivilce izlerinden daha az leke kalacağından şüphe duyulmamalıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.