Sivilceler Sadece Ergenlik Sivilceleri Değildir

Sivilceler Sadece Ergenlik Sivilceleri Değildir

Sivilceler hakkında bilgi sahibi olanlar, sivilcelerin, ergenlik sivilceleri olduğunu bilirler; evet, sivilceler, genellikle, 12 yaş ile 18 yaş arasında yoğunluk kazanmaktadır. Bununla birlikte, 18 yaşından büyüklerde sivilce olmayacağına dair, hiç bir kanıt bulunmamaktadır. Yani ”ben 20 yaşına geldim; artık sivilcelerimle vedalaştım” gibi bir durum söz konusu değildir.

<

Aynı zamanda, şunu da bilmek gerekir ki, sivilceleri olmayan kişiler de, ilerleyen yaşlarında, akne sorunu ya da sivilce sorunu ile karşılaşabilirler. Bunun için, sivilce nedenlerini bilerek, her an, bu sivilce nedenlerinden nasibinizi alabileceğinizi bilerek yaşamanız gerekmektedir. Aksi takdirde, yaşınız 40 da olsa; 50 de olsa, siz de, sivilceli ve akneli bir insan haline dönüşebilirsiniz.
Sivilce nedenleri arasında, ergenlik sivilceleri dönemini aşmış olan kadınlarda görülen sivilce nedenlerinden bir tanesi, adet döneminde değişen hormon yapısıdır. Adet döneminde yaşanan pek çok olumsuz etkiden bir tanesi de, adet döneminin, sivilce nedenleri arasında sayılması olabilmektedir. Adet döneminin sivilce nedenleri arasında yer almasının en önemli sebebi, kadınların hormon yapısının adet döneminde değişmesidir.
Ergenlik sivilceleri sonrasında, sivilce problemi yaşayan kadınların sivilce nedenlerinden bir diğeri de doğum kontrol haplarıdır. Bilindiği gibi doğum kontrol hapları, hormon düzenleyici olarak genç kızlarda, adet düzenleyici özelliği ile de kullanılmaktadır. Bu nedenle, değişen hormon yapısı; ve belki de hormonların düzenlenmesi, sivilce nedenleri arasında sayılmaktadır.
Sivilce nedenleri arasında, hamilelik de yer almaktadır. Hamile olan kadınlarda da hormon değişimi, önemli ölçüde yaşandığından dolayı, sivilce nedenleri arasında sayılmaktadır. Bütün bu sivilce nedenleri de bizlere şunu göstermektedir: sivilce sorunu ve akne sorunu, sadece ergenlik sivilceleri olarak kendini belli etmemektedir; ergenlik sonrası her yaşta da sivilce nedenlerinden nasibinizi alabilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.