Sivilceler İçin Suna Dumankaya’dan Evde Sivilce Maskesi Önerileri

Suna Dumankaya, pek çok genç kızın, ve erkeğin, sivilce sorunu ile başa çıkmak zorunda olduğunu bilmektedir. Başa çıkılması gerekli olan sivilcelerin başında da ergenlik sivilcelerinin olduğunu unutmamak gerekmektedir. Suna Dumankaya, gerek ergenlik sivilceleri için; gerekse de tüm sivilce sorunu yaşayanlar için, sivilce için bitkisel çözüm yöntemlerini önermektedir. Evde sivilce tedavisi ve evde sivilce maskesi uygulamaları ile, var olan sivilcelerden kurtulmanın zor olmadığını söyleyen Suna Dumankaya’nın sivilce tedavisi önerilerine, ve evde sivilce maskesi uygulamalarından dört tanesine hep birlikte göz atalım:

<

Suna Dumankaya‘nın evde sivilce tedavisi önerilerine baktığımızda, karşımıza ilk olarak, bir çay kaşığı toz aspirin, bir çay kaşığı kil; ve bir çay kaşığı limon suyunun karıştırıldığı sivilce için bitkisel çözüm önerisi çıkmaktadır. Suna Dumankaya’nın belirttiği malzemelerin karıştırılmasından oluşan evde sivilce maskesi uygulaması sivilcelerin üzeirne sürülmeli; ve 20 dakika ciltte kalması beklenmelidir. Belirtilen sürenin dolmasının ardından da ciltteki sivilce maskesinin ılık su ile yıkanarak temizlenmesi gerekir.
Suna Dumankaya’nın sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan bir diğer evde sivilce maskesi tarifi ise şu şekildedir: Orta boy bir tane soğan pişirilmeli, ve pişirilen soğan mikserden geçrilmelidir. Daha sonra, yarım limonun suyu içerisinde bir yemek kaşığı kükürt eritilmeli; ve pişirilip mikserden geçirilmiş soğanın içerisine eklenmelidir. Elde edilen evde sivilce maskesinin, sivilcelerin üzerine uygulanması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, evde sivilce tedavisi adına önemli bir adım atılacağını da belirtmektedir.
Suna Dumankaya’nın sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan bir diğer evde sivilce maskesi önerisi de şu şekildedir: Un haline getirilen bir çay kaşığı kükürt, toz haline getirilen bir tutam reyhan ile karıştırılır. Bu karışımın içine bir tane limonun suyu da eklenerek, boza kıvamına gelmesi sağlanacak kadar karıştırılır. Sivilce için bitkisel çözüm karışımı uygulandıktan sonra cilt temizlenir; ve temiz olan cilde, Suna Dumankaya’nın önerisi olan bu evde sivilce maskesi uygulanır. Bu uygulama da Suna Dumankaya’nın evde sivilce tedavisi uygulamaları arasında yer almaktadır.
Sivilce için bitkisel çözüm önerilerinden, Suna Dumankaya’nın bizlerle paylaştığı son evde sivilce maskesi önerisi ise şu şekildedir. Sivilcenin olduğu cilt, öncelikle oksijenli su ile temizlenir. Ve daha sonra, temizlenen sivilceli cilde, cevizin yeşil kabuğunun suyu sürülür. Bu uygulama da Suna Dumankaya’nın evde sivilce tedavisi uygulamalarının sonuncusu olarak bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası