Sivilceler İçin İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilce Kürü (Lavanta Kürü)

İbrahim Saraçoğlu, sivilce problemi yaşayanlar için önerdiği sivilce kürü uygulamalarında, lavanta kürünün, sivilceler için iyi bir çözüm olacağını belirtmektedir. İbrahim Saraçoğlu, sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasına dahil ettiği bir sivilce kürü olan lavanta kürünün uygulanışını bizlere şu şekilde açıklamaktadır:

<

1 tutam lavanta; ortalama beş gram lavanta, kaynamış olan 300gram; yani 1.5 bardak suyun içerisine atılır; ve kısık ateşte kaynatılmaya on dakika daha devam edilir. Sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında, sivilce kürü olarak İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bir sivilce kürü olan lavanta kürü için kaynatılmakta olan lavanta suyu, on dakikanın sonrasında ocağın üzerinden alınarak hemen süzülmelidir.
Lavanta kürü için İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu uygulamaların gerçekleştirilmesinin ardından elde edilen lavanta suyu ılıtılmalıdır. Ilıtılan lavanta suyunun içilmesi gerekmektedir. İbrahim Saraçoğlu, sivilceler için önermiş olduğu sivilce kürü olan lavanta kürünün uygulanması ile birlikte sivilceler için bitkisel çözümün gerçekleşeceğini söylemekle beraber, lavanta kürünün kaç gün uygulanması gerektiğini söylememiştir. Ancak İbrahim Saraçoğlu‘nun kürleri genellikle 21 günlük zaman dilimleri ile uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası