Sivilce Ve Sivilce Oluşumu Hakkında Bilgi

Sivilceler oldukça sık görülen problemlerdir. Sağlık sorunları arasında kendisine önemli bir yer bulan sivilceler, özellikle ergenlik döneminde görülen ergenlik sivilceleridir. Ergenlik sivilceleri, gençlerin çok zor zamanlar yaşamalarına neden olmaktadır; çünkü gençlerin görüntü açısından daha dikkatli oldukları; ve estetiğe daha çok önem verdikleri hepimiz tarafından bilinmektedir.

<

Ergenlik sivilcelerinin oluşma aşamasına bakacak olursak, ergenlik döneminde yağlanmanın, cilt için gereğinden ağır geldiğini görürüz. Cilt, ergenlik döneminde, gerektiği gibi çalışamaz; ve yağ bezlerinin faaliyeti de yine ergenlik döneminde bozulmaktadır. Bu durumda ise, ciltte iltihaplı şişlikler, gözeneklerin tıkanması, yağ birikmesi gibi durumlar söz konusu olur. Ergenlik sivilceleri bu şekilde oluşmaktadır.
Sivilce kimlerde görülür daha çok derseniz, sivilceler en çok, ergenlik sivilceleri olarak gençlerde görümektedir. Ortalaması 12 – 18 yaş olan ergenlik sivilceleri, 18 yaşından büyük kişilerde de herhangi bir sivilce şeklinde oluşabilmektedir. Sonuç olarak sivilce, herhangi birinde görülmesi normal olan bir sorundur. Sadece ergenlik döneminde olan kişiler için söz konusu olduğu söylenemez.
Sivilce oluşumu yaşamadığını söyleyen kişiler için bir istatistik yapacak olursak: kadınların %70, erkeklerin ise %80’inde, hayatlarının herhangi bir döneminde sivilce görülmesi olasılığının muhtemel olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Sivilceleri ile başı derde girmemiş olan herhangi bir kişi, yaşının oldukça ileri olduğu bir dönemde sivilce problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir.
Sivilce oluşumunun en çok görüldüğü bölgeler ise, yüz, sırt, göğüs, boyun bölgeleridir. Sivilce tedavisi için gerekli bilgileri sizlere sitemizde bol miktarda sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası