Sivilce Tedavisinde Kullanılmaması Gereken Güneş Işığı Sivilce Nedenleri Arasına Girebilir

Sivilce tedavisinde, güneş ışığının faydalı olacağını düşünen kişilere, bu düşüncelerinde yanıldıklarını belirtmek isteriz. Güneş ışığı, sivilce tedavisinde kullanılmamaktadır. Güneş ışığı sadece, cildin bronzlaşmasını sağlaması sebebiyle, sivilcelerin daha az dikkat çekmesini sağlayabilir…

<

Güneş ışığının, bazı zamanlar sivilce oluşumunu önleyebileceğini hatırlatan uzmanlar, sivilce oluşumunu zaman zaman önleyebilen güneş ışığının, sivilce oluşumunda etken olan sivilce nedenleri ile başa çıkamayacağını da belirtmektedirler.
Bilindiği gibi güneş ışığının,cilde zarar vermemesi için, koruyucu faktörlü güneş kremlerinden faydalanılmaktadır. Bunun nedeni, güneş ışığının zaten cilde dost olmaması olarak açıklanabilir. Ancak, yine de güneş ışığının vitaminini almamız gerektiğini de unutmamamız gerekir. Bununla birlikte, sivilce tedavisinde, güneş ışığından faydalanmak şeklindeki düşünceyi de aklımızdan çıkartmamız gerekmektedir. Çünkü: sivilcelerin bulunduğu cilt, zaten hassas bir cilttir. Hassas olan cilde ise güneş daha çok zarar vermektedir. Bu durum en çok epidermis; yani üst deri için geçerlidir. Bu durum ise, daha sonraki aşamalarda, sizin için güneş ışığının, sivilce nedenleri arasında sayılmasına neden olabilir; ve var olan sivilceleriniz artabilir.
Unutmayın: güneş ışığı, içeriğinde yoğun olarak UltraViyole ışını içermektedir. UltraViyole ışınları, cildin hem yanmasına; hem de erken yaşlanmasına neden olurken, zaman içerisinde cilt kanserine dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle, en az 15 koruma faktörlü güneş kremi kullanmanızı önermekle birlikte, sivilce tedavisi için de, sitemizdeki diğer konulardan faydalanmanızı; ya da bir dermatoloğa başvurmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası