Sivilce Nedenlerini Bilin; Sivilce Tedavisine Ondan Sonra Başlayın

Pek çok kişi, sivilce nedenleri ve akne nedenleri hakkında bilgi sahibi olduğunu sanır; ancak sivilce nedenleri ve akne nedenleri arasında, aslında bildiğimizden çok daha fazlasının olduğunu söylesek, bize inanır mısınız? İsterseniz bir deneyelim… Süt, sivilce nedenleri ve akne nedenleri arasında sayılıyor. Cildinizde sivilce miktarı sizi rahatsız edecek kadar fazlaysa, o halde süt içip içmediğinize; ve içtiğiniz sütün miktarının azlığına ve çokluğuna bir bakmalısınız…

<

Dilerseniz öncelikle sivilce nedir sorusunun cevabını bulmakla başlayalım işe… Doktor Figen Akın’dan bu konuda bilgi alalım. Sivilce nedir? Akne nedir?
Sivilce nedir ve akne nedir sorularının cevaplarından ilki, yüzde, sırtta; ve boyun bölgesinde meydana gelen yağ bezeleri, sivilce nedir ve akne nedir sorusunun ilk temel cevabını oluşturmaktadır. Figen Akın, sivilce oluşumunun; ve sivilce nedenleri ile akne nedenlerinin başlıca sebeplerinin, kişinin vücut direnci, yağ bezesi oluşumunda gözlemlenen artış, yağ bezesi kanallarının tıkalı olması; yani cildin temiz olmayıp, gözeneklerin kapalı olması olduğunu söylemektedir.
Figen Akın, ergenlik döneminde görülen sivilce nedenleri ve akne nedenlerinden bahsederken de şunları söylemektedir: sivilce nedenleri ve akne nedenleri ergenlik döneminde hormon kaynaklı olabilmekle birlikte, beslenme düzeni ve stres ile de alakalıdır.
Figen Akın, sivilce ile diyet; ve akne ile diyet arasında da bir bağlantı olduğunu anlatmaktadır. Şöyle söylemektedir: ”Karbonhidrat yoğunluklu beslenme tarzı, kişilerde, sivilce oluşumu ve akne oluşumuna neden olmaktadır. Bununla birlikte, sivilce tedavisinde Omega-3 etkili rol oynamaktadır. Şöyle ki: Omega-3 iltihaplanmaları azaltmaktadır. Bundan dolayı da Omega-3’n tüketiminin, sivilce tedavisine önemli ölçüde katkıda bulunacağını belirtmek gerekmektedir. Omega-3 ile sivilce tedavisi gerçekleştirmek isteyen kişilerin, içeriğinde yoğun olarak Omega-3 bulunan, balık yağı, ceviz, fındık, yeşil sebzeler, semizotu, deniz ürünleri gibi yiyecekler ile beslemeleri önerilmektedir…”
Sivilce nedenleri ve akne nedenleri arasında, sütten ve karbonhidrattan bahseden Figen Akın, sütün içerisinde iyot bulunduğunu; ve iyotun da ciltten atılırken bir tahrişe neden olduğunu belirtti. Bu durumda aynı zamanda insülin direncini de arttıran süt, yağ bezelerinin etkin bir şekilde oluşmasına neden olmakta; ve sivilce nedenleri arasında başta sayılmasına sebebiyet vermektedir. Karbonhidrat da süt ile aynı şekilde, akne nedenleri arasında sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası